İLK DESTEK BELEDİYE BAŞKANLARINDAN google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
28 Eylül 2020 - Pazartesi 14:06 Bu haber 813 kez okundu
 
İLK DESTEK BELEDİYE BAŞKANLARINDAN
GÜNDEM Haberi
İLK DESTEK BELEDİYE BAŞKANLARINDAN

Zonguldak Valiliği'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde uzaktan eğitime erişemeyen 8.sınıf ve 12.sınıfta öğrenim gören dezavantajı öğrencilere tablet, bilgisayar ve internet paketi sağlamak amacıyla başlatılan yardım kampanyasına ilk destek Zonguldak, Kozlu ve Kilimli Belediyeleri’nden geldi.
Zonguldak Belediye Nikâh Salonu'nda düzenlenen törende Zonguldak,  Kozlu ve Kilimli Belediyeleri ile İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
İmza törenine Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar,  Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ile Kilimli ve Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürleri arasında imzalanan protokol ile bilgisayar tableti ve interneti olmayan dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime erişim engelinin kaldırması hedefleniyor. 
 

TOSUN:  “300 ÖĞRENCİMİZE TABLET VE İNTERNET PAKETİ SAĞLANACAK”

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “ Valiliğimiz bünyesinde düzenlenen 8. sınıf ve 12. sınıf öğrenciler için uzaktan eğitim erişim kampanyasına destek veren Kozlu, Kilimli ve Zonguldak Belediye Başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Şu anda kampanya kapsamında 300 öğrencimize tablet ve internet paketi sağlanacak. Bu hizmetin ve kampanyanın il geneline yayılarak tabletsiz ve internetsiz öğrencinin kalmamasını hedefliyoruz. Kampanyaya destek veren belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

ALAN: “KAMPANYAYA DESTEK VERİYORUZ”

Kampanyaya destek vermekten mutlu olduğunu söyleyen Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “ Salgın nedeniyle 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı uzaktan eğitimle başladı. Sekizinci ve 12. sınıf öğrencilerimizin derslerinden geri kalmaması ve başarılı olması için uzaktan eğitime de katılabilmeleri için tablet ve internet ihtiyacı gündeme geldi. Bu nedenle tablet ve internet paketi olmayan öğrencilerimiz için Valiliğimizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün bir kampanya çağrısı yaptı. Kampanyaya Kozlu, Kilimli ve Zonguldak Belediye Başkanı olarak destek veriyoruz. Kampanyaya destek veren belediye başkanlarına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 

 

UÇAR: “ÖĞRENCİLERİMİZ TABLET VE İNTERNETE KAVUŞACAK”
Zonguldak Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Hamdi Uçar, “Böylesi önemli bir kampanyaya destek veren Kozlu Belediye Başkanı, Kilimli Belediye Başkanı ve Zonguldak Belediye Başkanı’na çok teşekkür ediyorum. Bu kampanya sayesinde tableti, interneti olmayan öğrencilerimiz tablet ve internete kavuşacak.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İLK, DESTEK, BELEDİYE, BAŞKANLARINDAN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı