301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 16:55 Bu haber 1627 kez okundu
 
“İLK KEZ KIRKPINAR’A KATILACAKLAR”
Alaplı Aşağıdağ Köyü Spor Kulübü Derneği (AŞDER) pehlivanları Edirne’de gerçekleşecek geleneksel Kırkpınar güreş müsabakaları için şehirden ayrıldılar. AŞDER yönetimi ve pehlivanları yolculuk öncesinde Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
SPOR Haberi
“İLK KEZ KIRKPINAR’A KATILACAKLAR”

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, 6 ay önce kurulan AŞDER pehlivanları Kırkpınar güreşleri için Edirne’ye uğurlandı. Kısa süre içerisinde Türkiye’nin birçok ilinde gerçekleşen güreş müsabakalarında yer alan AŞDER güreşçileri, Kırkpınar Güreş müsabakalarında ise ilk kez mücadele edecekler. Kırkpınar Güreşleri için aylardır hazırlanan pehlivanlar Zonguldak’a madalya ile dönmek istiyorlar. AŞDER yönetimi ve pehlivanları Edirne için yola çıkmadan önce Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

ESKİOĞLU:“BAŞLADIĞINIZ NOKTA BAŞARIYA GİDEN YOLDA BİR ADIMDIR”

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu pehlivanlara Kırkpınar yolunda başarılar dileyerek, “Aylardır çok iyi hazırlık dönemi geçirmişsiniz. Kırkpınar’da bölgemizi çok iyi temsil edeceğinize inanıyorum, önemli olan birincilikten çok güreş ahlakını manevi değerlerimizle birleştirmektir. Dernek kurarak, gençleri böyle bir hedefe yöneltmesi bizim için de çok önemlidir. Gençlere, ağabeylik ve önderlik yapıyorsunuz. Bizde çalışmalarınızı takip ediyoruz. Gençlerimizi milli manevi değerlerine bağlı bir nesi olarak yetiştirilmesini istiyoruz. Güreş, Ata sporumuzdur. Geçmiş tarihimize baktığımızda, adını tarihe altın harflerle yazdırmış birçok pehlivanlarımız mevcuttur. Sizlerin de onlarından farkı yok. Onlar bize bu gururu yaşatmışlar. İçlerindeki cevheri, manevi, kültürel, geleneksel ve ahlaki değerleri koruyarak açığa çıkarmışlar. Bu gururun devam etmesini istiyoruz. Bu sadece bir derneğin imkân ve gücüyle yürüyecek bir şey değil. Burada bir ekip çalışması vardır. Gençlerimizin ailesi de önemli bir faktördür. Başladığınız nokta başarıya giden yolda bir adımdır. Başarıya giden yol en küçük adımla başlar. Temennilerimiz ve duamız sizlerledir.” dedi.

ACAR: “ÇOK CİDDİ İLERLEME KAYDETTİK”

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Aşağıdağ Köyü Muhtarı- aynı zamanda AŞDER Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Acar, Kırkpınar’dan madalya beklediklerini belirterek; “Güreşçilerimizi Kırkpınar’a yolcu ettik. 2018 yılında ASDER spor kulübünü kurduk. Yaptığımız araştırmalar ile tespit ettiğimiz güreşçi kardeşlerimizi bünyemize aldık. Dört buçuk aydır, Türkiye’nin çeşitli illerindeki müsabakalara güreşçilerimizi gönderiyoruz. Yol masraflarını karşılıyoruz. Bunların içerisinde, Antalya-Kumluca, Tekirdağ, Bursa, İstanbul-Kağıthane, Kocaeli-Gebze vardır. Gençlerimiz gerek bünyemizde, gerekse gittikleri müsabakalarda Kırkpınar’a çok iyi hazırlandılar. Yeni bir kulüp olmamıza rağmen çok ciddi ilerleme kaydettik. Beklediğimiz gün geldi. İlk defa Kırkpınar’a katılmanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz. Güreşçilerimize başarılar diliyorum. Dört dörtlük güreşçi kardeşlerimiz var. Hepsi çok iyi çalıştılar. Kampta yaptılar. İlk defa katılmamıza rağmen gençlerimizden derece bekliyorum.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İLK, KEZ, KIRKPINAR’A, KATILACAKLAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı