google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 13:24 Bu haber 1369 kez okundu
 
İŞ KURMAK İSTEYENLERE MÜJDE: DESTEK ARTTI
EKONOMİ Haberi
İŞ KURMAK İSTEYENLERE MÜJDE: DESTEK ARTTI

Son dakika haberine göre, Zonguldak  Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hüseyin Şirin, engelli vatandaşlar için verilecek olan hibe desteği ile açıklama yaptı. Başkan Şirin kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğini 50 bin TL'den 65 bin TL'ye çıkardıklarını, 2020 yılı 2'nci dönem hibe desteği başvurularının başladığını söyledi.

ŞİRİN: “ENGELLİLERİMİZİN HAYALLERİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un konuyla ilgili yaptığı açıklama doğrultusunda bilgi veren Zonguldak  Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hüseyin Şirin, “Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı işyeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

SELÇUK: “KENDİ İŞİNİ KURMA HİBE DESTEK TUTARINI 65 BİN TL'YE YÜKSELTTİK”

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini bildirdi. Bu kapsamda, 2 bin 291 engelliye, kendi işini kurma projesi kapsamında 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladıklarını kaydeden Selçuk, "50 bin TL olan engelli kendi işini kurma hibe destek tutarını 65 bin TL'ye yükselttik. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen engelliler projeleriyle 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor."  ifadelerine yer vermişti.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞ, KURMAK, İSTEYENLERE, MÜJDE:, DESTEK, ARTTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı