Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 00:12 Bu haber 1526 kez okundu
 
“İŞÇİYE BASKIYI KINIYORUM”
- Haberi
“İŞÇİYE BASKIYI KINIYORUM”

‘Siyasi partilerin İl ve İlçe yöneticilerini yanlarına alarak sendikal örgütlenmeye giden sendikacı arkadaşlar var’ diyen Belediye İş Sendikası Başkanı Osman Karataş,”  İlçe Başkanlarını yanlarına olarak örgütlenme çalışmalarında bulunan sendikacıları, sendikam adına esefle kınıyorum” dedi.

Taşorandan kadroya geçen işçilerin toplu sözleşme görüşmelerinin arabulucu safhasında olduğunu söyleyen Karataş, “  Arabuluculuk raporunu bekliyoruz. Arabuluculuk raporu geldikten sonra yasal hakkımız neyse takip edeceğiz” dedi.

Muhammet KARAPINAR

Belediye İş Sendikası Başkanı Osman Karataş,”  Bazı Sendikaların örgütlenme görüşmelerine siyasi parti yöneticileri ile giden sendikacılar olduğu ve bu sendikaları kınadığı söyledi. Taşoraandan kadroya geçen işçilerin Arabuluculuk raporunu beklediği söyleyen Belediye İş Sendikası Başkanı Osman Karataş,”  Sendikal ve örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor.  Özel sektörün taşoranından çıkıp 696 ile devletin taşoranı olan arkadaşlarla toplu sözleşme süreçleri devam ediyor.  Bunlarla ilgi toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Zonguldak Belediyesindeki toplu sözleşme görüşmemiz arabulucu safhasını aştık. Arabuluculuk raporunu bekliyoruz. Arabuluculuk raporu geldikten sonra yasal anlam da hakkımız neyse bunları takip edeceğiz. İnşallah düzgün bir şekilde yürümesini temenni ediyoruz. Çalışanlarımıza kazanımlarını en güzel şekilde elde etmelerini sağlayacak  girişimlerde bulunacağız. Örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor. Belediye ve Kamu idarelerinde, Sıkıntı yaşadığımız bazı yerler var. Siyasi partilerin İl ve İlçe yöneticilerini yanlarına alarak sendikal örgütlenmeye giden sendikacı arkadaşlar var. Ben bunlara şimdilik arkadaş diyorum. Seviyeyi düşürüyorlar. Belediyeleri ziyaret ederek kendi düşüncelerine hasıl olan yakın oldukları belediye başkanlarına İlçe Başkanlarını yanlarına olarak örgütlenme çalışmalarında bulunmaları da sendikam adına esefle kınıyorum.

Sendikal örgütlenme yapacaklarsa kendileri işçileri ziyaret etsinler ve bu şekilde örgütlenme yapsınlar. Mevcut bir yere gidip, oradaki belediye başkanıyla işçilere baskı yapılmasını şiddetle kınıyorum. AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, yanına Hak İş Sendikasını alarak  AK Partili belediyeleri ziyaret etmelerini  kınıyorum. Bu konuda belediye başkanlarından işçiye baskı yapanları kınıyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İŞÇİYE, BASKIYI, KINIYORUM”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı