İTİRAZLAR SONUÇ VERDİ: KUPANIN SAHİBİ DEĞİŞTİ!
Haber
17 Ocak 2021 - Pazar 14:49 Bu haber 2709 kez okundu
 
İTİRAZLAR SONUÇ VERDİ: KUPANIN SAHİBİ DEĞİŞTİ!
2019-2020 Sezonu Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde yapılan teknik hata ile ligi ikinci sırada tamamlayan Filyos Ateşspor’un itirazları sonuç verdi. Yapılan incelemelerin ardından, geçtiğimiz sezonun şampiyonu Filyos Ateşspor olarak tescillendi.
SPOR Haberi
İTİRAZLAR SONUÇ VERDİ: KUPANIN SAHİBİ DEĞİŞTİ!

Zonguldak’ta 2019-2020 Sezonu Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nin oynandığı sırada Terakkispor’un ligden çekilmesiyle yapılan teknik bir hata sonucunda Filyos Ataşspor yerine Zonguldak Belediyespor şampiyonluğunu ilan etti. Hatayı fark eden ve haklarını arayan Filyos Ateşspor yetkilileri, ligin incelenmesi için Türkiye Basketbol Federayonu’na ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu.

Federasyon ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün, itirazların ardından yaptığı incelemeler sonucunda Filyos Ateşspor’un haklılığı ortaya çıktı. Sonrasında ise 2019-2020 Büyük Erkekler Basketbol Ligi Filyos Ateşspor’un lehine tescillendi. Kupa Zonguldak Belediyespor’dan alınarak Filyos Ateşspor’a teslim edildi. Filyos Ateşsporlu sporcular ise hak ettikleri başarının tescillenmesinden dolayı büyük sevinç yaşadılar.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: İTİRAZLAR, SONUÇ, VERDİ:, KUPANIN, SAHİBİ, DEĞİŞTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı