Haber
03 Mayıs 2018 - Perşembe 16:54 Bu haber 1432 kez okundu
 
İYİ Parti’de Bayraktar istifa etti
Altı ay il başkanlığı yaptı, yerini Mısırlıoğlu’na bıraktı
SİYASET Haberi
İYİ Parti’de Bayraktar istifa etti

İYİ Parti Zonguldak il Başkanı Ragıp Bayraktar milletvekili aday adaylığı için başkanlıktan istifa etti. Ragıp Bayraktar’ın istifası ile il Başkanlığı görevine Suat Mısırlıoğlu getirildi.  
24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili erken genel seçimlerinde Zonguldak’tan milletvekili aday adayı olmak amacıyla 27 Kasım 2017 tarihinde kurucu il başkanlığına getirilen İYİ Parti il Başkanı Ragıp Bayraktar, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile görevinden istifa edip, milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
İYİ Parti kurucu il Başkanlığı görevine atandığından bu yana çok hızlı gelişmelere tanık olduğunu, siyasetin dışarıdan başka, içeriye girdiğinizde başka olduğunu belirten Bayraktar şunları ifade etti. 


“İYİ PARTİ ŞU KISA DÖNEMDE İNANILMAZ DENEYİMLER KAZANDIRDI”
 “27 Kasım 2017 tarihinde kurucu il Başkanlığı görevine atandığım İYİ Parti Zonguldak il Başkanlığı görevimden 27’nci dönem Zonguldak Milletvekili aday adayı olmak amacıyla ayrılmış bulunuyorum. Dün partimiz genel merkezine giderek resmi adaylık başvurumu da tamamlamış bulunmaktayım. Yaklaşık olarak 5 aydır aktif siyasetin içerisindeyim. Şöyle geriye dönüp bir baktığımızda geride kalan 5 aylık süreçte çok hızlı siyasi trafik yaşadığımıza tanık olmaktayız. İYİ Parti, benim üyesi olduğum ve resmi görev aldığım ilk partidir. Elbette birçok sivil toplum örgütü ve meslek kuruluşlarında aktif görevler aldım ve halende bazı görevlerim devam etmektedir. Siyaset dışarıdan bakıldığında farklı ve içerisine girildiğinde de çok farklı bir alandır. 
İYİ Parti gibi yepyeni bir siyasi oluşumun içerisinde aktif  politikaya başlamam şu kısa dönemde inanılmaz deneyimler kazandırdı.  Yeni dostlar, yeni çalışma arkadaşları, yeni çevreler ve yeni çalışma grupları kazandım bu süreçte. Çok İYİ insanlarla tanıştım, çok İYİ yeni dostlarım oldu.  Siyaset, insanı5n çevreye bakış açılarını da pozitif anlamda değiştiriyor. Düne kadar sizin için sıradan gibi görünen güncel olaylar veya çevrenizdeki gelişmeler aktif siyasetin içerisine girdiğinizde farklılık göstermeye başlıyor. Siyaset size daha farklı bir sorumluluk yüklüyor. Toplumsal sorunları karşı çözümsel bakış açısı ile bakmaya başlıyorsunuz.
27 Kasım 2017 tarihinde İYİ Parti il Başkanlığı görevine atandıktan sonra çok değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte Zonguldak’ın tüm ilçelerinde parti örgütlerimizi kurduk. İlçelerimizde hizmet binalarının vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Üye kayıtlarımızı yaptık, ilçe kongrelerimizi ve il kongremizi yaptık. 
Çok sınırlı olan aktardı kısa zamanda inanılmaz başarılara imzaları attık. Yeni bir partinin örgütlenmesini yapmak hiç de kolay olmadı. Ben huzurlarınızda kurucu İl Yönetim Kurulu üyelerimiz başta olmak üzere tüm ilçe başkanlarımıza, ilçelerimizin değerli kurucu ilçe yöneticilerini ve partimizin kurucu üyelerine teşekkür etmek istiyorum” dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Zonguldak mitingini de değerelendiren Bayraktar,  “28 Nisan 2018 Cumartesi günü, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener'in teşrifleriyle ile Zonguldak’taki iyilerin gibi olan İl Başkanlığımız ve Merkez İlçe Başkanlığımız hizmet binalarını binlerce Zonguldakların katılımı ile gerçekleştirdik. 
O gün Zonguldak çok başkaydı. O gün Zonguldak ayaktaydı. O gün Zonguldak bir ilke daha imza atarak 6 ay önce kullan İYİ Parti'nin lideri Meral Akşener’i ve yol arkadaşlarını Madenci Anıtı önünde muhteşem bir kalabalık ve inanılmaz bir coşku ile ağırlamıştır. Ben, Zonguldaklı hemşerilerime bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Zonguldaklılar cefakardır, konukseverdir, vefalıdır. Zonguldak, kendisine dostça yaklaşana yüreğini açar, gönlünü açar. Zonguldaklı iyiliği de unutmaz kötülüğü de. Zonguldaklı cesurdur, Zonguldaklı kararlıdır. Zonguldaklılar 1991 yılının Ocak ayında  kara kışın yoğun koşullarında 100 bin kişi olarak yollara dökülmüş ve haklarını aramak  için büyük Ankara yürüyüşünü gerçekleştirmiştir. Zonguldaklılar cesurluğu sayesinde analarının ak sütü gibi helal olan haklarını elde etmiştir. Zonguldak alın terinin ve helal kazancın başkentidir.  16 yıldır AK Parti hükümetleri Zonguldak’ta verdiği hiçbir sözü yerine getirmemiştir.
İşte TTK’nın İçinde bulunduğu durum, 16 yılda TTK’da çalışan sayısı nereden nereye düşürülmüştür. TTK demek Zonguldak demektir. 16 yıldır Zonguldaklılar AKP’ye her seçimde istediğinden fazla oy vermiştir. AKP, Zonguldak’tan hiç hak etmediği oyları almış ama Zonguldaklıları kandırmış ve aldatmıştır. Seçilen milletvekilleri Zonguldak'ın gerçek gündemine sahip çıkmamıştır. Zonguldak'ın temel sorunları sürekli ötelenmiş ve hasıraltı edilmiştir. Zonguldaklı iyiliği de unutmaz kötülüğü de unutmaz demiştim. Gün hesap görme günüdür. 24 Haziran 2018 Pazar günü Zonguldaklılar bu hesabı soracaktır. Emeğin ve demokrasinin başkenti Zonguldak, 24 Haziran’da yeni bir efsane yaratacaktır” diye konuştu.


AKŞENER İÇİN İMZA KAMPANYASI BUGÜN BAŞLIYOR
İYİ Parti milletvekili aday adayı Ragıp Bayraktar, Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adaylığı için istenen 100 bin imza için kampanya düzenlediklerini ve bugün Zonguldak ilçe Seçim Kurulu’na giderek imza vereceklerini belirterek, “Hep birlikte nüfus kağıdımız ile birlikte İlçe Seçim Kurulu'na gidip Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adaylığı için imza atacağız. Allah hakkımızda hayırlısını versin” şeklinde ifade etti.
 Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti’de, Bayraktar, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı