İYİ PARTİ İL KONGRESİ 21 HAZİRAN’DA YAPILACAK
Haber
09 Haziran 2020 - Salı 12:21 Bu haber 4069 kez okundu
 
İYİ PARTİ İL KONGRESİ 21 HAZİRAN’DA YAPILACAK
SİYASET Haberi
İYİ PARTİ İL KONGRESİ 21 HAZİRAN’DA YAPILACAK

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Zonguldak İl Kongresinin 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirileceğini söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, kongreyle ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

İl dışında bulunması sebebiyle WhatsApp’dan görüntülü olarak gazetecilere açıklama yapan İl Başkanı Yavuz Erkmen şunları ifade etti; “ Önce biz bildiğiniz üzere tüm ilçe kongrelerini tamamlamıştık. Arkasından da 29 Mart‘ta İl Kongremizi yapacaktık, hatta kongreyle ilgili ilanları da yapmıştık. Ancak bu Pandemi süreci araya girince mecburen kongreyi erteledik. İYİ Parti Genel Merkezi’nin aldığı karar gereğince 1 Haziran’dan itibaren tekrar kongrelerimiz başlatıldı. Dolayısıyla biz de tüm teşkilatlarımızın arkadaşlarımızın görüşlerini aldık. İlçe teşkilatlarımızın görüşlerini aldık. Herkesin de hem fikir olduğunu bir an önce kongrenin yapılması söz konusu oldu.  Dolayısıyla 21 Haziran olarak biz de kongre tarihini tespit ettik ve Genel Merkeze teklifimizi yaptık. Genel Merkez tarafından teklifimiz kabul gördü ve resmileşti. Dolayısıyla şu anda 21 Haziran 2020 tarihinde Zonguldak İl Kongremiz gerçekleşecek. İlçe kongreleri tamamlandığı için üst kurul delegelerimiz de belirlenmiş durumda. Mevcut 600 delegemiz var. İnşallah güzel ve İYİ Partiye yakışır bir kongreyi gerçekleştiririz. Ve İYİ Parti olarak halkımıza hizmet etmeye devam ederiz. Biz Zonguldak’ta birlik beraberlik içerisinde inşallah güzel bir kongre gerçekleştireceğimizi umuyoruz.” ifadesini kullandı.

“BU SİYASİ BİR YARIŞTIR”

Şu ana kadar başka birinin aday olacağını duymadığını belirten İl Başkanı Yavuz Rrkmen,”Neticede bu siyasi bir yarıştır. Nezaket kuralları içerisinde biz hiçbir arkadaşımıza sen çık veya sen çıkma şeklinde bir telkinimiz olmuş değildir. Dolayısıyla il kongresinde şu ana kadar bir arkadaşımızın aday olacağı şeklinde hiçbir bilgim yok. Bu bir demokrasidir sonuçta çıksa da, çıkmasa da biz güzel bir demokrasi örneği vermek istiyoruz.” dedi.

“ARKADAŞLARIMIZ HEP BİRLİKTE YOLA DEVAM EDELİM DERLERSE TABİİ Kİ ADAY OLACAĞIM”

Aday olacak mısınız? Sorusunu cevaplayan İl başkanı Yavuz Erkmen, “ Yarından itibaren arkadaşlarımız ilçe teşkilatlarımızı dolaşacağız. Dolayısıyla arkadaşlarımız teşkilatlarımız uygun görürse o şekilde devam ettireceğiz. Arkadaşlarımız hep birlikte yola devam edelim derlerse tabii ki aday olacağım. Ama derlerse ki teşekkür ediyoruz tabii ki o zaman da başka bir arkadaşı tercih etmiş olurlar. Yani 2-3 gün içerisinde bu konu netleşmiş olur.” şeklinde konuştu.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, İL, KONGRESİ, 21, HAZİRAN’DA, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı