Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 15:43 Bu haber 4259 kez okundu
 
İYİ Parti kuruluşunun 1’inci yılını kutladı
Erkmen: "İYİ Parti geleceğin iktidar partisidir"
SİYASET Haberi
İYİ Parti kuruluşunun 1’inci yılını kutladı

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti’nin birinci yaş günü kutlamaları kapsamında Valilik binası önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulup, Saygı duruşu ile başlayan törende konuşan İYİ Parti il Başkanı Yavuz Erkmen, İYİ Parti’nin bir yıl içerisindeki yükselişi ve Türk siyasi hayatına yeni bir soluk, yeni bir bakış açısı getirdiğini söyledi. “Bugün partimizin 1. Kuruluş yıl dönümü. Bu nedenle biz İYİ Parti ailesi olarak hem mutluyuz, hem gururluyuz. İnşallah sağlık içerisinde daha nice kutlamayı hep birlikte görürüz” diyerek şu ifadelere yer verdi.

“İYİ PARTİ OLARAK ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

“Bildiğiniz gibi bundan bir yıl kadar önce İYİ Parti Türk siyasi hayatında yerini almıştır. Bu kısa süre içerisinde yükselişe geçen İYİ Parti her türlü tehditlere, her türlü engellemelere rağmen seçimlere katılma hakkını kazanmıştır ve yapılan ilk seçimlerde 43 milletvekili ile Türkiye Cumhuriyeti Parlamentosu’nda yerini almıştır. Bu tabii ki çok kısa süre olmasına rağmen küçümsenmeyecek bir başarıdır. Bu nedenle biz, bu başarıdan emeği olan, bütün kuruluşundan bu güne kadar yer almış arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Ailemize yeni katılan arkadaşlar ile birlikte büyüyerek gün geçtikçe biz daha büyük bir aile haline geleceğiz. Şunu hiçbir zaman unutmuyoruz; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti geleceğe taşıyacak olan yine bizleriz. O nedenle onun gösterdiği hedef olan muasır medeniyet seviyesine çıkma konusunda İYİ Parti olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz ve bunun sorumluluğu içerisindeyiz” diye konuştu.

“HALKIN YANINDA KİM VARDIR, HALKIN SORUNLARINA KİM SAHİP ÇIKMAKTADIR HERKES BUNU HERKES BUNU RAHATLIKLA GÖRMÜŞTÜR”

İYİ Parti’ye oy veren 5 milyon seçmenin güvenini boşa çıkarmayacaklarını kaydeden Erkmen, “Zaten parlamentonun açıldıktan sonraki çalışma süresi içerisine bakıldığında şu anda parlamentoda en çalışkan partinin İYİ Parti olduğunu görüyoruz. Bir taraftan, Biz, bize oy veren 5 milyon vatandaşımızın güvenini mahcup etmemek ve güvenini boşa çıkarmama sorumluluğunu yüklendik. Bir taraftan da biz ülkemizin sorunlarını oraya taşıyıp orada çözümleme konusunda İYİ Parti olarak iddialı olduğumuzu da bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bunun en güzel göstergesi de dünkü Meclis’te yaşanan tablodur. Bakın, bugüne kadar herkes erken emeklilik konusunda 'biz şöyle yapacağız, biz böyle yapacağız' derken, İYİ Parti bunu Meclise getirmiş ve bildiğiniz gibi AK Parti’nin ve MHP’nin karşı duruşu ile bu engellenmiştir. Buradan bir kez daha halkın yanında kim vardır, halkın sorunlarına kim sahip çıkmaktadır herkes bunu herkes bunu rahatlıkla görmüştür” 

“BİZ VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ, BİZ ÜLKEMİZİN YANINDAYIZ”

Hiçbir zaman körü körüne muhalefet yapmayacaklarını belirten Erkmen, “Biz şunu söylüyoruz; Biz vatandaşımızın yanındayız, biz ülkemizin yanındayız. Biz hiçbir zaman körü körüne muhalefet yapan bir parti değiliz. Ülkemizin, milletimizin, Zonguldak’ımızın her konuda yararına, biz milletimizin, ülkemizin, devletimizin, bayrağımızın ve Zonguldak’ımızın yanındayız. Ülkemizin yararına olmayan, Zonguldak’ımızın yararına olmayan her konunun da biz bunun karşısındayız. O nedenle biz diyoruz ki, biz körü körüne hiçbir şeye karşı değiliz. Bizi her zaman olumlunun ve iyinin yanındayız ve şunu da biliyoruz ki, her zaman iyiler sonuçta kazanır. Bizim bir hedefimiz vardır. Biz kısa süre içerisinde teşkilatlarımızı tamamlayıp ve Türkiye’de siyaset sahnesinde yerimizi aldıktan sonra en kısa süre içerisinde yapılacak ilk genel seçimlerde ve tabii ki ilk mahalli seçimlerde ülkeyi yöneten kadrolar İYİ Partili olacaktır. Bunu da bir kez daha ifade etmiş oluyoruz. İYİ Parti geleceğin iktidar partisidir. Onun için herkesi biz İYİ Parti’nin yanında yer almaya davet ediyoruz. Ve şuna inanıyoruz ki, İYİ Parti ile Türk siyasi hayatına yeni bir renk gelmiştir. Yeni bir soluk gelmiştir, yeni bir bakış açısı gelmiştir. Biz kimse ile kavga etmeden, herkesi kucaklayarak bugüne kadar hangi görüşe oy vermiş olursa olsun bundan sonra herkesi İYİ Parti çatısı altında olmaya davet ediyorum ve buradan bir kez daha bu davetimizi yineliyoruz” diyerek, “Önümüzdeki hafta sonu hepimiz için önemli. Cumhuriyet Bayramını kutlayacağız, Türk milleti için önemli bir günde Cumhuriyetimizin kurulduğu günde Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız, milletimiz, bayrağımız için şehit olmuş bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz ve diyoruz ki, biz onların bize bıraktığı bayrağı, yani Cumhuriyeti ilelebet sonsuza kadar taşıyacağız. İYİ Parti bunun sorumluluğu içerisindedir, bilinci içerisindedir” dedi.

Haber:  Çetin ÖZDEMİR  

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, kuruluşunun, 1’inci, yılını, kutladı,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı