KILIÇLAR ÇEKİLDİ! google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
13 Ekim 2020 - Salı 17:40 Bu haber 949 kez okundu
 
KILIÇLAR ÇEKİLDİ!
- Haberi
KILIÇLAR ÇEKİLDİ!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak’ta ilçe kongrelerinin gerçekleştirilmesinin ardından İl Kongresi için geri sayıma geçildi. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal tarafından MHP Genel Merkezi İl Başkanı Adayı olarak Varol Demirköse ismi açıklanmış Ülkücü camiada sular bir süreliğine durulmuştu.
18 Ekim’de gerçekleştirilecek MHP  İl Kongresi öncesinde Ülkücü camia içinde kılıçlar yeniden çekildi. Tek adaylı gidileceği ön görülen MHP İl Kongresi’nde karşı bir liste çıkabileceği iddiaları siyasi kulislerde adeta bomba etkisi yarattı. MHP İl Kongresi’nden görevden alınan Merkez İlçe eski Başkanı Niyazi Kıransoy’un bir aday çıkarabileceği konuşulurken diğer taraftan ise Ereğli’den Ali Toprak’ın aday çıkabileceği, Kıransoy ekibinin de bu isme destek verebileceği siyasi kulislerin ilk gündem maddesi oldu.
MHP içinde ‘Kılıçlar’ çekilirken ana akım medya ve sosyal medya üzerinden ise algı çalışmaları devam ediyor. Salı gününe çeşitli MHP haberleri ile uyanan Zonguldak sosyal medyada ise MHP’den istifa etmiş isimlerin sosyal medya üzerinden MHP’yi dizayn etme çabalarına şahitlik etti.
Günün en dikkat çeken iddiası ise yine MHP İl Başkanı Varol Demirköse ile ilgili ortaya atıldı. MHP  Zonguldak İl Başkanlığı Yöneticisi ve Muhasip Ahmet Özkan,  İl Başkanı Varol Demirköse’yi 65 bin TL’nin hesabını verememekle suçladı.
Özkan; “Bankadan paralar benimle değil İl sekreteri Ertuğrul Atabay ile çekildi. Yasaya da tüzüğe de aykırıdır.” diyerek muhasibe hesap veremeyen İl Başkanı halka hiç hesap veremez ifadesini kullandı.
MHP Zonguldak İl Başkanlığı Kongresi öncesinde partide sular durulmuyor.  Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak il Başkanı Varol Demirköse’yi hesap verememekle ağır sözlerle suçlayan muhasip Ahmet Özkan, Zonguldak’ta mevcut olan İl Başkanı Varol Demirköse Ankara’dan gelen paraları normalde bankadan muhasiple çekmesi gerekirken bizi bu göreve layık görmediği için o dönemde partinin üyesi dahi olmayan Ertuğrul Atabay  ile bankadan para çekildiğini iddia etti. 
Özkan; “Kendisine bunu sorduğunda bana hesap veremedi. Gelen paraları nereye harcandığını ve faturaları bana ibraz edemedi. Bana birkaç kez faturaları vereceğini söyledi. Yapılan  masrafları, faturaları Ankara’ya gönderip altını imzalamam gerekiyordu.” dedi.
Diğer taraftan Pazar günü gerçekleştirilecek kongrede harcamalar ve faturalara karşı çıkacaklarını dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Zonguldak İl Başkanlığı Yöneticisi ve Muhasip Ahmet Özkan, ”Pazar günü yapılacak kongrede aklanıp aklanmayacağını bilemiyorum çünkü tek listeyle kongreye gidilecek. Kongrede harcamalara ve faturalara karşı çıkacağız ve tasvip etmiyoruz. Geçmişte bu partide çok değerli insanlar ve kardeşlerimiz vardı. Şu anda o kişilerden hiç kimse yok. Ben İl Başkanlığına gerçek Ülkücü ve koltuğu hak eden birisinin oturmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇLAR, ÇEKİLDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı