KIRANSOY'A SON DAKİKA GOLÜ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 18:40 Bu haber 1721 kez okundu
 
KIRANSOY'A SON DAKİKA GOLÜ
SİYASET Haberi
KIRANSOY'A SON DAKİKA GOLÜ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak, Pazar günü gerçekleştirilecek olan il başkanlığı kongresine kilitlenirken, Ülkücü camia Varol Demirköse’nin etrafından birleşmeye başladı. MHP Merkez İlçe eski Başkanı Niyazi Kıransoy, Genel Merkez’e muhalefet ederek Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongrede aday olacağını açıklamıştı. 
Yaşanan ayrışmanın ardından MHP Genel Merkez’i emir ve talimatlarını uygulayacağını söyleyen, Niyazi Kıransoy’un ekip arkadaşlarından olan MHP Merkez İlçe eski yönetici Halim Burnaz, MHP İl Başkanı Varol Demirköse’yi makamında ziyaret ederek destek mesajı verdi.
MHP’li Burnaz, MHP Genel Merkezi talimatları uyarınca Varol Demirköse’yi destekleyeceğini belirterek Genel Merkez’e rağmen muhalefet eden isimleri Demirköse’nin il başkanlığında birlik olmaya çağırdı.
Demirköse, Halim Burnaz’a protokol davetiyesi vererek Pazar günü yapılacak olan kongrede il yönetim listesinde yer alacağını açıkladı.  Kıransoy kanadından Genel Merkez adayı Varol Demirköse’nin listesine geçişler olması muhalefet kanadında moral bozukluğuna neden olduğu yorumları yapıldı. 

“BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”
MHP İl Başkanı Varol Demirköse, Halim Burnaz ile yol yürüyeceklerini dile getirerek, “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak. Türk’ün Türk’ten başka dostu yokken, Ülkücü’nün Ülkücü’den başka kardeşi yok.’ diyen Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’ye ‘Sadakat şerefimizdir’ diyen herkese gönlümüz kapıları sonuna kadar açıktır. Halim Kardeşimle oturduk. Herhangi bir küskünlüğümüz yoktu. Biz hepimiz beraberiz. Kendisi ile beraber İnşallah yol yürüyeceğiz.” dedi.

“GENEL MERKEZİMİZ NE DERSE O”
Halim Burnaz ise kırgınlıkların bir kenara bırakıldığını belirterek yaptığı, “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendi tek liste olarak mevcut il başkanımız Varol Demirköese’yi aday gösterdi. Bizim bu karara diyecek bir sözümüz olamaz. Birlik, beraberlik içinde daha önce olan küskünlük ve kırgınlıklara perde çekerek yol yürümeye karar verdik. Kendisinin yanına geldim. Sağ olsun kendisi bizleri çok iyi ağırladı. Samimi olarak sözümüzü aldık kendisinden. Bundan sonra birlikte beraber yol yürüyeceğiz. Liderimiz ne derse o. Diğer arkadaşlarımız da çağrı olması halinde yanımızda yer alacaklardır. Kongre sürecinde illaki yüksek sesler olur. Niyazi Başkanımız da kongrede aday olduğunu belirtti. Kavga gürültü olmadan birlik beraberlik içinde Genel Merkezimizin gösterdiği yol ile kongremizi gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRANSOY'A, SON, DAKİKA, GOLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı