Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 18:29 Bu haber 2959 kez okundu
 
KIZILAY’IN 9 ŞUBAT’TA KONGRESİ VAR
Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi 9 Şubat tarihinde yapılacak olağan genel kurulunda 3 dönem kuralına takılan eski yöneticiler yönetimi giremeyecek. Kızılay’ın yeni yönetimi yeni isimlerden oluşacak.
GÜNDEM Haberi
KIZILAY’IN 9 ŞUBAT’TA KONGRESİ VAR

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Murat Uzun üç dönem kuralını desteklediğini ifade ederek “Yenilenme ve yeni heyecanların olması gerekiyor. Umarım bu kuralı devam ettirirler” dedi.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Murat Uzun 9 Şubat tarihinde olağan genel kurulun yapılacağını açıkladı.  Şu ana kadar sadece Aydın Ergenç’in aday olduğu söyleyen Şube Başkanı Murat Uzun, “Türkiye genelinde olduğu gibi Türk Kızılayı Zonguldak Şubesinin de olağan genel kurulu 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. Genel Kurulumuz ilan edildi, tüzüğe uygun şekilde ilanları yaptık ve kararımızı aldık. İŞKUR Zonguldak İl Müdürlüğü toplantı salonunda kongremizi yapacağız. Yeni dönemde ben dahil birçok yönetici arkadaşımız tüzüğümüzdeki 3 dönem kuralı nedeniyle yeni yönetim kademesinde olmayacağız. Ben bu üç dönem kuralını destekliyorum. Yenilenme ve yeni heyecanların olması gerekiyor. Umarım bu kuralı devam ettirirler. Benim gönlüm Kızılay’da ve Kızılay’ımızı seviyorum. Bundan sonra gönüllü olarak Türk Kızılay’ımıza katkı sağlayacağım. Şuanda yönetim kurulumuzda başkan vekilliği görevini yürüten Aydın Ergenç arkadaşımız başkan adayı. Bu doğrultuda yönetim oluşturma gayreti içerisinde olduğunu biliyoruz. Ben kendi adıma Aydın Ergenç’in adaylığını destekliyorum. Ben herkesi kongremize davet ettim ve 9 Şubat tarihinde genel kurulumuzu yapacağımızı, isteyen kişinin aday olabileceği yönünde çağrıda bulundum. Ama o çağrıma sadece bir kişi cevap verdi. İnşallah güzel bir kongre olacak. Başka aday çıkarsa demokratik bir seçim olacak çıkmazsa Sayın Aydın Ergenç’in yönetiminde kongre şekillenecek gibi görünüyor. Benim Kızılaycılığım bundan sonra belli olacak. Makam peşinde miydik, yoksa gönüllü Kızılaycı mıydık bundan sonra belli olacak. Ben her zaman Kızılay’ın emrindeyim. Elime süpürge versinler ve şurayı süpür desinler süpürmeye hazırım. Yeter ki Türk Kızılay’ına bir faydamız olsun” dedi.

haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIZILAY’IN, 9, ŞUBAT’TA, KONGRESİ, VAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı