Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 15:34 Bu haber 2796 kez okundu
 
KIZILAY’IN İFTAR ÇADIRINA İLGİ YOĞUN
50 genç Kızılaycı gönüllü olarak destek veriyor.
GÜNDEM Haberi
KIZILAY’IN İFTAR ÇADIRINA İLGİ YOĞUN

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç Ramazan ayı boyunca 19 Mahalle ve 24 noktada Zonguldak Valiliği öncülüğünde düzenlenen iftar programlarına ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Mübarek Ramazan ayı başladığından bu yana 19 mahalle ve 24 ayrı noktada verilen iftar yemeklerinden vatandaşların oldukça memnun olduğunu belirten Ergenç, ayrıca Türk Kızılayı’nın gönüllü gençlerle birlikte vatandaşlara hizmet verdiklerini ifade etti.

50 GENÇ KIZILAYCILAR DA GÖNÜLLÜ OLARAK DESTEK VERİYOR

Türk Kızılayı’nın kurduğu iftar çadırında iftar programlarının yapıldığını belirten Ergenç, “Zonguldak halkımızın mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum tüm İslam alemine, ülkemize ve memleketimize hayırlara vesile getirmesini yüce Allah’tan diliyorum. 19 mahallemize kurulan 24 çadır ile valiliğimizin öncülüğünde, sivil toplum kuruluşlarımızın desteği vatandaşlarımızın da yardımlarıyla her akşam dolu dolu bir şekilde rahmet, bereket ayı olan Ramazan ayımızı kutluyoruz. İftar çadırlarımıza düşündüğümüzün çok daha üstünde vatandaşımız gelip iftar yapıyorlar. Bizde vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Vatandaşlarımız bu uygulamadan memnun. Hizmet olarak biz kendi çadırımızda vatandaşlarımıza iftar veriyoruz. Yeni kurduğumuz Genç Kızılay’ımız dan 50 öğrencimiz her akşam vatandaşımıza hizmet etmek için yanımızdalar. İftar çadırımıza gelen vatandaşlarımızı en güzel şekilde ağırlayarak yemeklerini masalarına kadar getiriyoruz” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIZILAY’IN, İFTAR, ÇADIRINA, İLGİ, YOĞUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı