KIZILAY’DAN ANLAMLI BAĞIŞ
Haber
19 Şubat 2021 - Cuma 11:29 Bu haber 486 kez okundu
 
KIZILAY’DAN ANLAMLI BAĞIŞ
GÜNDEM Haberi
KIZILAY’DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı COVİD-19 salgını çerçevesinde bir çok hizmetin yanı sıra sağlık alanında da anlamlı ve örnek hizmetlerde bulunuyor. Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı mali değeri 300 bin TL olan iki adet solunum cihazını Atatürk Devlet Hastanesi’nde İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti.

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı Atatürk Devlet Hastanesi’ne daha önce yaptığı tıbbi malzemenin ardından mali değeri 300 bin TL olan iki adet solunum cihazı bağışında bulundu. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne  yapılan solunum cihazını İl Sağlık Müdür Ertuğrul Güler ve Hastane Başhekimi Hasan Tosun teslim aldı.

Kızılay’ın anlamlı bağışından dolayı teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner; “Kızılay’da bizim gibi insan sağlığı için hizmet ediyor ve çaba sarf ediyor. Salgınla mücadele ettiğimiz şu günlerde Kızılay’ın yaptığı iki adet solunum cihazı bizler için çok önemli ve değerlidir. İnşallah bu cihazları kullanmak nasip olmaz ama hastalarımızın sağlığı için kullanmak durumundayız.” dedi.

Cihazların Türk standartlarına uygun ve Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği cihazlar olduğunu söyleyen Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun; “Kızılay’ın tüm yetkilerine bu anlamlı bağışı için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç ise; “ Bugün iki adet solunum cihazını hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere Atatürk Devlet Hastanesi’ne teslim ediyoruz. Kızılay olarak yaptığımız bu bağıştan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağışlarımıza ve hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIZILAY’DAN, ANLAMLI, BAĞIŞ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı