KAÇIRILAN GEMİNİN 4. KAPTANI ZONGULDAKLI
Haber
23 Ocak 2021 - Cumartesi 22:33 Bu haber 3182 kez okundu
 
KAÇIRILAN GEMİNİN 4. KAPTANI ZONGULDAKLI
GÜNDEM Haberi
KAÇIRILAN GEMİNİN 4. KAPTANI ZONGULDAKLI

Denizhaber.com’un özel haberine göre bir Türk gemisi korsanlar tarafından alıkonuldu. Korsanlar tarafından kaçırılan geminin 4. Kaptanının Zonguldaklı Furkan Yaren olduğu öğrenildi. Habere göre: İstanbul merkezli Boden Denizcilik işletmesindeki Liberya bayraklı 2007 inşa Mozart isimli konteyner gemisinin, 23 Ocak sabah saatlerinde Gine Körfezi Sao Tome'nin 100 deniz mili açıklarında seyrettiği sırada korsanların saldırısına uğradığı bildirildi. Korsanların gemiye bindiği ve geminin sürüklendiği açıklandı.
Tamamı Türk mürettebattan oluşan Liberya bayraklı M/V Mozart adlı gemi, Batı Afrika kıyılarındaki Gine Körfezi’nde korsan saldırısına uğradı. Türk kaptan Mustafa Kaya idaresindeki 222 metre boyundaki M/V Mozart, Nijerya’nın Lagos limanından aldığı yükü Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town limanına götürüyordu. Deniz haydutları 15 gemiciyi kaçırırken geminin idaresi için 3 kişiyi bıraktı. 2. Mühendis Farman Ismayılov hayatını kaybetti, 15 mürettebat kaçırıldı! 4. Kaptan Furkan Yaren ile temas kuruldu. Furkan Yaren 2. Mühendis Farman Ismayılov'un hayatını kaybettiğini ve kendisinin bacağından yaralandığını söyledi. Gemiden 15 kişiyi darp ederek aldıklarını açıklayan 4. Kaptan Furkan Yaren geriye sadece Baş Mühendis Süha Tatlıgül ve yağcının kaldığını söyledi. Ayrıca yağcının vücuduna şarapnel isabet ettiğini söyledi.
Kaptan Furkan Yaren korsanların Radar, ECDIS gibi seyir cihazlarının kablolarını söktüğünü ve kör bir şekilde seyir yaptıklarını belirtti. Nijeryalı korsanların pazarlık için haber beklediği de ulaşılan bilgiler arasında yer alıyor. M/V Mozart mürettebat listesi;
Kpt Mustafa Kaya
2.Kpt Melih Çetin
3.kpt Doğancan cengil
4.kpt Furkan Yaren
B.müh Süha Tatlıgül
2.müh Farman Ismayılov
3.müh Yasin Alper Şeker
E.zbt Gökhan Buran
Reis Vedat Aksan
Gemici Erdi Erman
Gemici Halil gülçür
Gemici Ünsal Dilsiz
Gemici Adil Alkan
Gemici İlyas Baş
Fiter Mesut Meral
Yağcı Bahadır Yeşilalan
Yağcı Gökhan Lale
Aşçı Mustafa benklioğlu
Gv stj Hamza Orhan
KAYNAK: Denizhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAÇIRILAN, GEMİNİN, 4., KAPTANI, ZONGULDAKLI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KAÇIRILAN GEMİNİN 4. KAPTANI ZONGULDAKLI
Yorumlar
Haber Yazılımı