‘KADINA ŞİDDET’ ETKİNLİĞİ YAPILDI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 16:32 Bu haber 729 kez okundu
 
‘KADINA ŞİDDET’ ETKİNLİĞİ YAPILDI
GÜNDEM Haberi
‘KADINA ŞİDDET’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Zonguldak Belediyesi işbirliği ile “Kadına Şiddet” konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Zonguldak Belediye Nikah Salonunda düzenlenen ‘Kadına Şiddet’  etkinliğine;  Zonguldak Belediye Başkan vekili Bünyamin Babaiban, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk, Müdür yardımcısı Gülizar Yılmaz ve belediye çalışanları katıldı.

BABAİBAN: KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ

“Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 pandemisiyle sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Zonguldak Belediye Başkan vekili Bünyamin Babaiban, “Kadına yönelik şiddet ile kadına şiddet kelimelerinin yan yana gelmesi dahi çok hoş olmayan iki kelime. Kadına yönelik şiddet hiçbir toplum tarafından kabul edilebilir bir durum değildir. Özellikle bizim gibi kadına çok farklı değerler yükleyen, kadına ana-bacı diyen, kadını çok özel yerlerde konumlandıran bir toplum için daha da kabul edilemez bir durum. Bu nedenle bugünden itibaren kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kalmasını diliyorum” dedi.

KÖKTÜRK: ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDEYİZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk ise yaptığı konuşmada;  “Tüm dünyada 1999 yılından buyana ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ olarak belirlenmiş ülkemizde de 2015 yılından buyana özellikle ‘Dünyayı Turuncuya Boya’ kampanyasıyla her yönden farkındalık yaratılmaya çalışılan bir gün. Ama biz hem bireysel, hem de kurumsal olarak sadece bir gün dünyayı turuncuya boyamak değil istiyoruz ki, şiddet kelimesini hiç duymayalım. Temeli fiziksel güç üstünlüğüne dayanan kadına ve çocuğa şiddeti hiç konuşmayalım. Ama maalesef yaşadığımız gerçekler var. Bizler şiddet mağduriyetini en aza indirebilmek, mağdura en üst seviyede hizmet verebilmek, koruyabilmek, şiddet rakamlarını günden güne azaltmak ve bir gün şiddet kavramını literatürümüzden çıkarabilmek için tüm kurumlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bizler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak şiddet konusunda diğer kurumlarımızla koordineli bir şekilde çok ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Şiddetin önlenmesi, mağdura ve mağduriyete hizmet verilmesi konusunda çok yönlü çalışmalarımız devam ediyor. Bu alanla mücadele etmek kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve hepimiz açısından ciddi bir koordinasyonu gerektiriyor.” diye konuştu.

Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen “Kadına Şiddet” konulu etkinliğe katılan kadınlara kırmızı karanfil dağıtıldı.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘KADINA, ŞİDDET’, ETKİNLİĞİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı