Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 22:01 Bu haber 2898 kez okundu
 
Kafamıza tuğla düşebilir
Kastamonu’daki “Taş düşebilir ayı çıkabilir” sözü Zonguldak’ta gerçek olmak üzere. Tabiat ve Kültür varlıklarına kayıtlı olduğu için bakım ve onarım yapılamayan Mithatpaşa mahallesi Şemsi Denizer sokaktaki koruma altındaki bina etrafına tehlike saçıyor.
YAŞAM Haberi
Kafamıza tuğla düşebilir

Binadan düşebilecek tuğla ve taşlardan yaralanacak kişilerin sorumlusunu merak ettiklerini söyleyen vatandaşlar, yıkılmasını yada bakım yapılmasını istiyorlar. Zonguldak’ta çok sayıda koruma altındaki eski binalar bakım ve onarım bekliyor. 
Zonguldak’ın Mithatpaşa mahallesi Şemsi Denizer sokaktaki koruma altındaki bina etrafına tehlike saçmaya devam ediyor. Tabiat ve Kültür Varlıklarına kayıtlı olduğu için bakım ve onarım yapılamadığı ifade edilen eski bina her geçen gün çürümeye ve tehlike saçmaya devam ediyor. Vatandaşlar Kastamonu’daki  “Taş düşebilir ayı çıkabilir” sözünün Zonguldak’ta gerçek olmak üzere olduğunu ifade ederken binanın bir an önce koruma altına alınmasını ve bakım yapılmasını istiyorlar. Eski binadan düşebilecek taş ve beton parçalarından yaralanan kişinin sorumlusunun kimin olacağını sorun vatandaşlar, “ Zonguldak’ta bu bina gibi çok sayıda eski ve koruma altında bina var. Fakat eski ve koruma altındaki binalarla ilgi hiçbir çalışma ve düzenleme yapılmıyor. Bu binalara bakım ve onarım yapılmazsa birkaç yıla kadar çökecekler ve tarih yok olacak. Bu tür binaların insanlara zarar vermeden bakım ve onarımların yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular. 

 

Muhammet KARAPINAR 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kafamıza, tuğla, düşebilir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı