KALDIRIM İŞGALİNE ALAN'DAN SON UYARI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
20 Eylül 2019 - Cuma 13:17 Bu haber 2811 kez okundu
 
KALDIRIM İŞGALİNE ALAN'DAN SON UYARI
Belediye Başkanı Alan ekibiyle birlikte esnafları gezdi kaldırım işgali için süre verdi.
GÜNDEM Haberi
KALDIRIM İŞGALİNE ALAN'DAN SON UYARI

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, kent merkezinde kafe, çay ocakları ve çeşitli ürün satan esnafları gezerek, daha önce 1 Eylül olarak açıkladığı “kaldırım işgalleri” ile ilgili 1 Ekim tarihini işaret ederek son uyarıyı yaptı.

Belediye Başkanı Alan, beraberinde Zabıta Müdürü Erol Kırbuğa, Belediye meclis üyeleri ve zabıta ekipleriyle birlikte Gazipaşa Caddesi, Nizam Caddesi, Fevzipaşa Caddesi ve şehrin çeşitli cadde ve sokaklarında kaldırım denetimi yaparak, hem esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi, hem de kaldırımlara eşya, sandalye ve masa koyan kafe, çay ocakları, lokanta ve çeşitli ürün satan esnaflara son uyarıyı yapıp, 1 Ekim’den sonra artık cezai işlem uygulanacağını söyledi.

1 Ekim’den sonra hiçbir esnafa müsamaha göstermeyeceklerini belirten Alan, esnaf ve vatandaşlarla birlikte güzel bir Zonguldak hedeflediklerini ifade etti.

Kaldırımların işgalden kurtulması için herkesin fedakarlık yapması gerektiğini hatırlatan Belediye Başkanı Ömer Selim Alan konu ile ilgili olarak şunları belirtti.

“1 EKİM’DEN SONRA KİMSEYE MÜSADE ETMEYECEĞİZ”

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Biz daha önce vatandaşlarımızın taleplerini almıştık. Kaldırım işgallerinden insanlarımız çok şikayetçi. Yürüyüş yollarında, özellikle çay ocakları ve esnaflarımızın ürünlerini sergilemesi vatandaşlarımıza ne yazık ki yürüyecek yer bırakmaması sıkıntı yaratıyor. Şu an esnaflarımızı geziyoruz 1 Ekim’den sonra bunlara müsaade etmeyeceğimizi dile getiriyoruz. Vatandaşlarımız memnun  esnaflarımız da sağ olsun çok duyarlı, destek sözünü veriyorlar., inşallah hep beraber Zonguldak’ımızı güzelleştireceğiz. Herkes gereken fedakarlığı yapacaktır. Zonguldak bizim, başka Zonguldak’ımız yok. İnsanlarımızın yürüyüş yollarını bu şekilde işgal edilmemesi için biz elimizden gelen tedbirlerimizi aldık. 1 Ekim’den sonra da kurallara uymayan ceza kesilecek, inşallah böyle bir duruma biz de gelmeyiz, esnafımız da gelmez. Herkes 1 Ekim’e kadar tedbirini alır bundan sonra da inşallah kaldırımlarımız, caddelerimiz vatandaşlarımız için daha uygun, daha iyi bir hale gelir Zonguldak’ımıza da yakışan budur, esnaflarımıza ben teşekkür ediyorum. Kime gitsek, ‘Başkanım biliyoruz, 1 Ekim’den sonra zaten biz bunu yapmayacağız’ diyorlar. Haberleri var hepsinin, inşallah 1 Ekim’den sonra da böyle gezmek durumunda kalmayız” dedi.

“BÜYÜK PROJEYİ DAHA İLERLEYEN ZAMANDA YAPACAĞIZ’’

Belediye Başkanı Alan, Nergis parkta başlayan çalışmalarla ilgili de yaptığı açıklamada, “Nergis Park bizim seçim sürecinde vatandaşlarımıza sunduğumuz 5 projeden bir tanesi. Benim için de özel bir anlam taşıyor orası. Biliyorsunuz ben Kızılay kan Merkezi’nde 12 sene görev yaptım. Şimdi orayı ileriye dönük proje için bekletiyoruz ama o halde durmasına gönlümüz razı olmuyor. En azından vatandaşlarımızın yürüyüş yolları güzergahlarına parkeler döşeyip,  oturabilecekleri, dinlenebilecekleri bir hale sokmamız lazım ki, asıl projeyi yapana kadar orası atıl halde kalmasın. Arkadaşlarımıza talimatlarımızı verdik bir proje çizdiler biz de tasvip ettik en azından yağmurlu havalarda vatandaşlarımız çamurlu yerden gitmeyecekler, vatandaşlarımızın rahatça karşıdan karşıya geçmeleri için ufak dokunuşlar yapıyoruz ama büyük projeyi daha ilerleyen zamanda yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KALDIRIM, İŞGALİNE, ALAN'DAN, SON, UYARI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı