0
Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:28 Bu haber 1431 kez okundu
 
Kaldırıma oturup kitap okudular
Kaldırıma oturup kitap okudular
- Haberi
Kaldırıma oturup kitap okudular

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Öğrencileri, kitap okumanın önemine dikkat çekmek için kitap dağıttı ve oturarak kitap okuma eylemi gerçekleştirdiler. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ‘Her kitap bir yolculuk’  etkinliği düzenleyen gençlere vatandaşlar ilgi gösterdi.

Dünya klasiklerinin ve Türk Edebiyatı’nın önemli eserlerinin yer aldığı kitapları vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtan öğrenciler beraber okuma etkinliği düzenledi. Zonguldak Sahilinde vatandaşlara kitap dağıtan ve onları okumaya davet eden öğrenciler, oturarak saatlerce kitap okudu. Etkinliğe katılan kitapsever vatandaşlar, “Üniversitemizin böyle bir etkinlik düzenlemesi bizim için çok önemli. Öğrencilerin ülkenin okuma alışkanlığının artması için gerçekleştirdiği bu etkinlik gerçekten çok anlamlı. Bizler de onlara destek veriyoruz” dedi. Kordonda yere ve sandalyelere oturan öğrencileri gören bazı vatandaşlar şaşkınlık yaşarken, bir çok vatandaş hediye edilen kitapları alarak öğrencilere katıldı.

ÇİLOĞLU: “ÜNİVERSİTE ZONGULDAK’ IN KALBİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR”

Çaycuma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, etkinliğe destek verdi. Çiloğlu, üniversitenin Zonguldak’ın kalbi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek “Geleceğimiz olan üniversite öğrencilerinin böyle bir etkinlik düzenlemesi bizleri gerçekten duygulandırdı. Biz bu kentin insanları olarak böyle anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için kendilerine ve hocalarına teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaldırıma, oturup, kitap, okudular,
Yorumlar
Haber Yazılımı