Haber Detayı
09 Ocak 2017 - Pazartesi 15:16 Bu haber 2533 kez okundu
 
'Kameralar karşısında tartışıyorlar, dışarıda iyi oluyorlar'
'Kameralar karşısında tartışıyorlar, dışarıda iyi oluyorlar'
- Haberi
'Kameralar karşısında tartışıyorlar, dışarıda iyi oluyorlar'

Zonguldak Belediye Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Gurup Başkan Vekili ve Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, AK Parti Gurubu’nu sürekli eleştiren taraf olduğunu belirterek sağduyulu olmaya davet etti.

AK Parti Gurubu’nun belediye hizmetlerinde ‘Biz alalım, biz yaparız’ mantığında olduğunu ifade eden Yalçıner “Şimdi hemen vakit kaybetmeden, Zonguldak halkı için yapılmalı” dedi. Söylemler ve eylemlerin çatıştığını ifade eden Yalçıner “Maalesef mecliste kameralar karşısında tartışılıp dışarıda iyi olunuyor. Ben burada bir samimiyetsizlik görüyorum” dedi.

Haber: Öznur GÜNEŞ

“BELEDİYEMİZİN BİRÇOK KONUDA EKSİKLİKLERİNİ VE YETERSİZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Yalçıner, açıklamalarında şunları söyledi; “2 Ocak Pazartesi günü belediye meclis toplantısında AKP meclis üyelerinin açmış olduğu pankartlar ve hitap tarzları hiç hoş olmamıştır, çok üzüldüm ve şaşkınlık içerisinde izledim. Seçilmiş bir Belediye Başkanı istifaya davet edilmesi pankart açılarak protesto edilmesinin çok yanlış buluyorum. Bunun cevabını yerel seçimlerde halkımızın en güzel şekilde vereceğine eminim, bizlerin o mecliste bulunma amacımız Zonguldak halkına hizmet getirebilmektir. Birbirimizle tartışarak zaman kaybetmemeliyiz. Mecliste tartışma yapan arkadaşlarımız biri genelde diğeri yerelde iktidar olan meclis üyeleri arkadaşlarımız bu şekilde davranmak yerine iktidar partisi olarak Eğer Zonguldak halkını ve esnafını gerçekten düşünüyorlarsa belediyemizin eksik olduğu yerlerde el birliği ile yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bu yapılan birliktelik Zonguldak halkına yansıyacaktır. Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri olarak belediyemizin birçok konuda eksikliklerini ve yetersiz olduğunu biliyoruz. Ama her zaman söylediğimiz gibi halkımız için onların menfaatine huzuruna mutluluğuna olacak güzel çalışmalarını destekçisi olacağımızı söylüyoruz . O gün tartışılan katı atık bedelleri konusunda iktidar partisinin Belediye Meclis Üyelerinin eleştirmek yerine neler yapabiliriz tartışmasının olmasını beklerdim.”

“SÖYLEMLERLE EYLEMLER ÇATIŞMAKTADIR”

“Gerçekten bu konuda Zonguldak esnafının mağduriyeti söz konusu. Bununla ilgili hep birlikte Çevre Bakanlığına gidilerek katı atık bedelleri konusunda Zonguldak Belediyesi'ne destek olunması ve halkın mağduriyetinin aşağı çekilmesi konusunda yardımcı olmaları gerekir diye düşünüyorum. Ama maalesef mecliste kameralar karşısında tartışılıp dışarıda iyi olunuyor. Ben burada bir samimiyetsizlik görüyorum. Söylemlerle eylemler çatışmaktadır. Bizler farklı siyasi partinin meclis üyeleri olabiliriz ama orada halka hizmet amacımız da gerçekten samimi olmalıyız. Genel siyaseti zaten teşkilatlarımızla da yapıyoruz. Gündemde olan katı atık bedelleri gerçekten çok yüksek merkezdeki bir işyeri ile Asma veya Dilaver’deki bir iş yeri ile aynı tutuluyor. Deniyor ki yönetmelik bu şekilde bizde buna uymak zorundayız. Acaba Zonguldak Belediyesi her anlamda yönetmeliğe uyuyor mu? Bu konuda yönetmelik öne sürülüyor. Birçok ilde uygulanmayan bu yönetmelik burada uygulanıyor. Tepkiler üzerine aşağıya çekilen katı atık bedelleri üzerinde çalışmaların devam edeceği söyleniyor. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyeleri olarak bunun takipçisi olacağız. Her zaman halkımızın ve esnafımızın mağdur edilmeden hizmet alabilmesi yönünde tavrımız olacaktır.”

“BELEDİYEYE İŞLEVSİZ HALE GETİREREK ‘BİZ ALALIM O ZAMAN YAPALIM’ DENİLMEMELİ”

“Zonguldak zaten gün geçtikçe içinden çıkılmaz, yaşanması zor bir şehir haline gelmiştir. Çözülemeyen Lavuar Alanı ,dere ıslah çalışması, hava alanı, Filyos Projesi, şehir içi trafik ve tüneller  gibi çözülemeyen projelerin yanında 2014 yerel seçimlerinde yollarımızın iyi olmadığını anlatırken bugün geldiğimiz noktada doğalgaz çalışmaları yüzünden birçok mahalledeki yollar berbat durumda. Şimdi kış ayındayız ve kar yağdı normal havada yürümek bile zorken bu şartlarda çok daha kötü bırakın yollarda yürümeyi Gazipaşa'da kaldırımlarda dahi yürürken çamur içindeyiz. Benim kendi mahallem Tepebaşı Mahallesi Mayıs ayından beri çalışmalar bittiği halde parke taşları kenarlarda duruyor. Hala daha taş döşemesi yapılamadı, bunun gibi birçok mahallenin de aynı durumda olduğunu biliyorum. 2016 yılında Zonguldak'ta büyük projeleri konuşmamız gerekirken hala daha yapılamamış yollarımız dan konuşmamız çok üzüntü verici. Bu durumu en iyi değerlendirecek olan yine Zonguldak halkıdır.  Zonguldak artık zaman kaybetmeden bürokrasi, sivil toplum örgütleri, milletvekilleri, belediye başkanıyla el ele verip Zonguldak için çalışmak mecburiyetindedir. Sonuçta bizler de burada yaşıyoruz, bu sıkıntıları bizlerde çekiyoruz. Belediyenin önünü tıkamak yerine iktidarın gücünü kullanarak destek olunmalı, belediyeye işlevsiz hale getirerek ‘Biz alalım o zaman yapalım’ denilmemeli, şimdi hemen vakit kaybetmeden, Zonguldak halkı için yapılmalı.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Kameralar, karşısında, tartışıyorlar,, dışarıda, iyi, oluyorlar',
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı