google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 15:19 Bu haber 1132 kez okundu
 
KAN İHTİYACINDA AZALMA YOK!
GÜNDEM Haberi
KAN İHTİYACINDA AZALMA YOK!

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi tarafından Gazipaşa Caddesi üzerinde kan alma aracı ile gönüllü kan bağışçılarını bekliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle kan bağış sayısında azalma olduğu, ancak kana olan ihtiyacın azalmadığını belirten Kızılay Kan Merkezi Dr. Mehmet Günaydın, gönüllü kan bağışçılarını beklediklerini ifade etti.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Dr. Mehmet Günaydın, içinde bulunduğumuz süreç nedeniyle kan bağış sayısında azalma olduğunu ama hasta yatağında kan bekleyen hasta sayısında azalma olmadığına dikkat çekerek sağlığı yerinde olan her kesi kan bağışında bulunmaya davet etti.

Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır diyen Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Dr. Mehmet Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“KAN BAĞIŞ SAYILARINDA DÜŞÜŞ VAR AMA HASTANELERDE KANA OLAN İHTİYAÇ DEVAM EDİYOR”

“Zonguldak Kızılay Kan Merkezi olarak ekiplerimiz haftanın 7 günü şehir merkezinde ve ilçelerimizde aralıksız olarak kan bağışı toplamaya devam ediyor. Fakat yaşanan süreç dolayısıyla kan bağış sayılarında düşüş var ama hastanelerde kana olan ihtiyaç devam ediyor. Her zaman ifade ediyoruz ama bir kez daha ifade etmek istiyorum; kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Kendini sağlıklı hisseden tüm duyarlı vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Süreç içinde insanlarımızda tedirginlik var ama sağlığı yerinde olan herkes kan bağışında bulunabilir” dedi.

Haber :  Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAN, İHTİYACINDA, AZALMA, YOK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı