0
Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 16:36 Bu haber 4214 kez okundu
 
‘Kan ver sağlıklı kal’
SAĞLIK Haberi
‘Kan ver sağlıklı kal’

* Zonguldak Kızılay Kan Merkezi havaların sıcak olması nedeniyle azalan kan stoklarını dolu tutabilmek amacıyla düzenli olarak kan bağışı stantları açıyor. Zonguldak Kızılay Kan Merkezi kan sıkıntısı olmaması için 7/24 çalışıyor. 
* İnsanlar sıcak olması nedeniyle kan verdikleri zaman etkilenebilir miyim düşüncesiyle kan bağışı biraz azalıyor diyen  Zonguldak Kızılay Kan Merkezinin doktorlarından Kubilay Demir, “Kan yapılamayan tek ilaçtır. Hasta yatağında kan bekleyenleri düşünün” dedi. 


Muhammet KARAPINAR 
Kan veren insanların vermeyenlere göre daha sağlıklı olduğu söyleyen Zonguldak Kızılay Kan Merkezinin doktoru Kubilay Demir, insanları 3-4 ayda bir kan bağışına bekliyoruz dedi. Zonguldak Valiliği önünde çadır kurarak duyarlı ve sağlığı yerinde olan vatandaşları kan vermeye teşvik eden Zonguldak Kızılay Kan Merkezinin doktorlarından Kubilay Demir, “Özellikle ülkemizde olduğu gibi ilimizde de azalan kan bağış sayılarını ve stoklarımızı dolu tutabilmek amacıyla düzenli olarak kan bağışı kampanyalarımızı devam ettiriyoruz. Bu kapsamda Zonguldak Valiliği önünde kurduğumuz çadırda imkanımız olduğu sürece tüm duyarlı ve sağlığı yerinde olan vatandaşlarımızı kan bağışına bekliyoruz. Kan yapılamayan tek ilaçtır. Kanın hiçbir şekilde başka bir kaynağı yok. Bu nedenle Zonguldaklı tüm duyarlı vatandaşlarımızı ellerinden geldiğince 3-4 ayda bir kan bağışına bekliyoruz. Kan Bağışı çadırımız mümkün olduğunca bu hafta süresince hizmet vermeye devam edecek. İnsanlar havaların sıcak olması nedeniyle kan verdikleri zaman etkilenebilir miyim düşüncesiyle kan bağışı biraz azalıyor. Ama biz geceli ve gündüzlü çalışmalarımıza devam ederek bu eksikliği ortadan kaldırmak için Zonguldak Kızılay Kan Merkezi olarak tüm personellerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kan, ver, sağlıklı, kal’,
Yorumlar
Haber Yazılımı