google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SELDE MAHSUR KALAN OTOBÜSE ULAŞILDI
SELDE MAHSUR KALAN OTOBÜSE ULAŞILDI
Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 17:38 Bu haber 1252 kez okundu
 
KARACAN AÇIKLADI: OKUL KAPANMAYACAK
GÜNDEM Haberi
KARACAN AÇIKLADI: OKUL KAPANMAYACAK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alaplı ilçe Başkanı Yaşar Karacan, son günlerde gündeme gelen Alaplı Çok Programlı Lisesi’nin kapanıp kapanmayacağı konusuna netlik kazandırdı. Karacan, Alaplı Çok Programlı Lisesi’nin kapanmayacağını söyledi.

Konu ile ilgili bilgi veren Karacan, “Alaplı Çok Programlı Lisesi kapanmayacak, yemek olayı da devam edecek. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kaymakamlığımız ve Valiliğimizin çalışması var. Bu programlama devam ediyor. Bizde Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu konuda arkasındayız. Uyum içerisinde çalışmamız devam ediyor.” dedi.

Alaplı Çok Programlı Lisesi’nin kapanmayacağını vurgulayan Karacan,  “Alaplı Çok Programlı Lisesinin kapanacağına yönelik ortaya atılan söylemler doğru değil, Alaplı Çok Programlı Lisesi kesinlikle kapatılmayacak. Ancak bu sebeple ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, Valimizin talimatı ve bilgisi doğrultusunda çalışmasını yapıp hazırlayıp bizlerinde destek verdiği bir programımız var. Hepimizin bildiği gibi Alaplı Ahmet Zeki Atalay İlköğretim Okulu yık yap modeli uygulanarak yeniden yapılacak ama benzer bir şekilde Alaplı Anadolu Lisesinde deprem güçlendirme raporu düzenlendi. Dolayısıyla Karşıyaka Anadolu Lisesinde şu anda deprem güçlendirme çalışması başlatıldı. Karşıyaka Anadolu Lisesindeki öğrencileri önümüzdeki yıl Çok Programlı Lisesine taşımayı planlıyoruz. Karşıyaka Anadolu Lisesindeki öğrenciler taşındığında Çok Programlı Lisesinde iki bölüm var. Birisi Anadolu Lisesi, diğeri de mesleki bölüm var. O mesleki bölümdekileri de İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesine taşıyacağız. Karşıyaka İlköğretim Okulumuz 450 öğrencili 10 derslikli ilçemizde ikili eğitimin olduğu tek okul, Karşıyaka Anadolu Lisesindeki öğrencilerimizi Çok Programlı Lisesine, Çok programlı lisesindeki mesleki bölümü öğrencilerini İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesine taşıdığımızda bundan sonraki süreçte Karşıyaka’ya da ikiliği eğitimi bitirmiş olacağız. Karşıyaka Anadolu Lisesi tekrar açıldığında Karşıyaka İlkokulu ve ortaokulu birbirinden ayırıp orada Alaplı’ya bir okul kazandırmış olacağız. Öğrenci sayılarını rakamsal olarak açıklamam gerekirse Karşıyaka İlköğretim Okulumuzda 450 öğrencimiz öğrenim görüyor. Çok Programlı Lisesinde şu anda 380 öğrencimiz var. Yalnız orası 24 derslikli ve 850 öğrenci kapasiteli bir okul, yine İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde de 300 küsür öğrenci var. Orası da 24 derslikli bir okul ve 850 öğrenci kapasitesi var. Bu nedenle Çok programlı lisesindeki mesleki bölümü öğrencilerini İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesine taşırsak, Karşıyaka Anadolu Lisesindeki öğrencilerimizi Çok Programlı Lisesine Anadolu Lisesine taşırsak Karşıyaka’daki iki eğitimi bitirmiş oluyoruz. Bu proje uygulandığında Alaplı’da ikili eğitim olayı kalmayacak. Alaplı Çok Programlı Lisesi 2400 öğrenciye yemek dağıtıyor. Bu okul kapatılırsa düzen bozulacak söyleniyor. Bu da doğru değil, Alaplı Çok Programlı Lisesi kapanmayacak, yemek olayı da devam edecek. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kaymakamlığımız ve Valiliğimizin çalışması var. Bu programlama devam ediyor. Bizde Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu konuda arkasındayız. Uyum içerisinde çalışmamız devam ediyor.” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARACAN, AÇIKLADI:, OKUL, KAPANMAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı