KARAYILMAZ; “ARAÇ PARKIMIZ HAVAALANINDA”
Haber
10 Haziran 2020 - Çarşamba 12:33 Bu haber 3061 kez okundu
 
KARAYILMAZ; “ARAÇ PARKIMIZ HAVAALANINDA”
GÜNDEM Haberi
KARAYILMAZ; “ARAÇ PARKIMIZ HAVAALANINDA”

Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Mecliste yaptığı konuşmada havaalanı ile ilgili çalışmalar konusunda Meclis üyelerine bilgi verdi.

“BİZ BU TAŞIN ALTINA GÖVDEMİZİ KOYMUŞUZ”

Çalışmalarla ilgili konuşan Karayılmaz,”Sizinle burada olmak bu havayı teneffüs etmek gerçekten benim açımdan çok önemli. Gündemimiz çok yoğun pandemi sürecini yaşadığımız bu süreçten sonra gerçekten işlerimizin de mevsimsel olarak çok yoğun bir döneme girmesi hepinizin birtakım taleplerinin olduğunu biliyorum. İstiyorum ki birinci ağızdan ben sizlerle bu konuyu istişare edeyim. Malumunuz hepiniz kendi yaşadığınız yöre ile ilgili bir takım tedbirleri burada Melis’e sunarak ve gerek bizlerle istişare ederek buradaki aksaklıkların giderilmesini talep ediyorsunuz. Bizim amacımız da sizlere buradaki bürokratik işlemleri aşıp, bir an önce en kısa sürede bunu gerçekleştirmek ve güzel bir şekilde milletimize hizmet edebilmektir. Takdir edersiniz ki son dönemde havaalanı ile ilgili ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Havaalanı bölgemizin gelişmesine çok büyük katkıda bulunacağı gibi biz de Sayın Valimizin önderliğinde bu taşın altına gövdemizi koymuşuz. Hep beraber sizlerle birlikte yaptığımız işleri parça parça değil de bütünsel olarak ele alınmasının her zaman taraftarıyım. Bir yerde işimizi bitirelim sonra da bir başka yere geçelim mantığını önemsiyorum. Bu bizim için hem ekonomik olarak daha hızlı hareket etmemizi sağlayacak. Hem de iş gücü olarak işten tasarruf etme noktasında fayda sağlayacak. Bu sebeple biz malumunuz hava alanı ile ilgili 30 bin metreküp malzemeyi planlamıştık, kırdık her şeyi hazırdı. Bu projenin avam proje olması birtakım zemin etütlerinin yapılması gerektiğinden dolayı Ulaştırma Bakanlığı’mızın buraya müdahil olmasından dolayı bazı iyileştirmeler gerekliydi. Bizim kazı çalışmalarımız bugüne kadar devam etme zorunluluğu oldu. Dolayısıyla oraya aktaracağımız malzemeni de kırılacak taşında Filyos’ta ki 60 bin metreküpe çıkması ve daha da fazlalaşması dolayısıyla bizi iş olarak bir hayli yordu. Yaklaşık malzememizin yüzde 80’ini kırdık ve3 eledik. Onların nakliyesi ve silindirle ezilmesini de bu ay sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. En geç Temmuz’un ilk haftasında biz orayı beton dökme aşamasına getirip Ulaştırma Bakanlığı’na teslim etmeyi planlıyoruz.  Yaptığımız yer bin 881 metrenin ötesinde 310 metrelik ve genişletilmiş haliyle yani aradaki 30 metre olan yerin 45 metreye çıkartmak sureti ile son şeklini vereceğiz.  Kış döneminde de bunun yanındaki diğer kanatların genişletilmesi var bu bizim işimizi aksatmayacak. Çünkü kış sezonunda yükümüzü oraya vereceğiz biz istiyoruz ki köylerimizde her türlü iş ve işlemlerimize hızlı hareket edelim. Bu anlamda sizlerin taleplerini de çok yerinde buluyorum ama sizlerin de anlayışınıza ve affınıza sığınıyorum. Bu süreci anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum. Çünkü bütün araç ve gereçlerimizle havaalanına varımızı yoğumuzu her şeyimiz de oraya yüklenmiş durumdayız.  Bitirdikten sonra hepinizin taleplerini inanın gönülden söylüyorum Ben gönlü ile konuşan bir insanım size en güzel şekilde hizmet edeceğim size yardımcı olacağımızı sözünü veriyorum.” dedi.

“ASFALT PLENTİ TESİSLERİ BİTİYOR”

Asfalt Plenti Tesisi ile ilgili de bilgi veren Ahmet Karayılmaz sözlerini şekilde devam etti; "Asfalt Plenti miz Çaycuma’da başlanılmış Asfalt Plenti’mizin imalatı bu hafta en geç önümüzdeki hafta bitiyor. Oradaki biter bitmez Ereğli'deki plenti de bitireceğiz. Dolayısıyla hızlı hareket ederek ondan sonra da iş ve işlemlerimizi beraber yürüteceğiz." şeklinde konuştu

NECDET KARAVELİ:  “ÖZEL İDARESİ OLARAK HAVAALANINDA Kİ HİSSEMİZİ YÜKSELTECEĞİZ"

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli de yaptığı konuşmada havaalanı konusuna Bartın ve Karabük’e sitem de bulundu.

Karaveli, “Bende bu konuda birkaç söz söylemek istiyorum havaalanı konusunda emeğimiz var. Özel idare olarak Zonguldak Özel idaresi olarak en başında Bartın’ı ve Karabük’ü bu işin içerisine çekeceğimizi zannettik ama çekemedik maalesef ve Zonguldak olarak bu işi biz yapıyoruz. Biliyorsunuz orada sivil bir havacılık şirketi var bizde oranın ortağıyız bundan sonra biz de inşallah buradaki işlerimi bitirdikten sonra hisselerimizi yükselteceğiz arkadaşlar. Zonguldak'ımızı da bundan böyle havaalanı daha iyi hizmet etmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Haber : Muhammet KARAPINAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARAYILMAZ;, “ARAÇ, PARKIMIZ, HAVAALANINDA”,
Yorumlar
Haber Yazılımı