KENDİ BİNASINDA HASTA KABULÜNE BAŞLIYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
06 Haziran 2020 - Cumartesi 10:58 Bu haber 5269 kez okundu
 
KENDİ BİNASINDA HASTA KABULÜNE BAŞLIYOR
SAĞLIK Haberi
KENDİ BİNASINDA HASTA KABULÜNE BAŞLIYOR

Ülke genelinde “Yeni Normalleşme” sürecine girilmesiyle birlikte Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi 8 Haziran  Pazartesi gününden itibaren, hastalarını kendi binasıda kabul edecek.

Covid-19 küresel pandemisi ile mücadele eylem planı çerçevesinde acil durumlar için faaliyetlerini Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde yürüten , ülkede  gelinen yeni normalleşme sürecinde 8 Haziran  Pazartesi günü kendi yerinde faaliyetlerine başlayacak.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR”

Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu; “Covid-19 Pandemisi sürecinde ülkemizde alınan tedbirlerle yeni normalleşmeye geçilmektedir. Pandemi süresinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarımıza rahmetler diliyorum. Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezimiz binasında yürüttüğü sağlık hizmetleri, eğitim ve araştırma merkezimizde yeni normalleşmede halkımızın ve hastalarımızın sağlık hizmeti alırken riskli durumlarla karşı karşıya gelmemeleri için gerekli tedbirler alınmıştır. Aldığımız tedbirlere hasta ve yakınlarının uyması ile sorunsuz bir şekilde hizmetlerimizi yürüteceğimize inanıyorum. Bu süreçte Merkez faaliyetlerinin yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, Covid-19 ile mücadele eden Araştırma görevlilerimize, Öğretim Üyelerimize, Hemşirelerimize, diğer sağlık mensubu çalışanlarımıza, Merkezimizin idari ve akademik çalışanlarına, hastalarımız ve yakınlarına çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Bayraktaroğlu ayrıca merkeze gelecek olan hastalardan; randevu alarak gelmeleri, maske ile gelmeleri (not: maskesiz içeri alınmayacak), fiziki mesafe kurallarına mutlaka uymaları,Merkez girişinden itibaren Araştırma Merkezinde   covid-19 pandemi eylem rehberi çerçevesinde alınan tedbirlere ve kurallara uymaları gerektiğinin altını çizdi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENDİ, BİNASINDA, HASTA, KABULÜNE, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı