“KİLİMLİ’DE ENKAZ DEVRALDIK” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
02 Ekim 2019 - Çarşamba 17:49 Bu haber 2105 kez okundu
 
“KİLİMLİ’DE ENKAZ DEVRALDIK”
GÜNDEM Haberi
“KİLİMLİ’DE ENKAZ DEVRALDIK”

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, 15 yıl sonra ilk defa bir bayram öncesi çalışana ikramiye dağıttık’ dedi.

Altun, 2020’ye geldik, Arıtma ve kanalizasyon yok. Aspesli su borularını konuşuyoruz’ dedi.

Hedefimiz, kanalizasyon-ev bağlantılarını kurup, öncelikle temiz deniz-sahil yaratmak’ diyen Altun, Radartepe sosyal tesisinin A tipi misafirhaneye dönüştürüleceğini belirtti.

Kilimli’ye ‘400 kişilik bir öğrenci yurdu yapılıyor’ diyen Altın,  ‘E Tipi’ bir hastane kazandırmak için vekillerle  çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Altun, “AK Partili Belediyeler Kozlu-Kilimli ve Zonguldak’ın hizmette işbirliğini halka hissettireceğiz” dedi.

‘Enkaz devraldık’ diyen Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun,15 yıl sonra ilk defa bayram öncesi ikramiye dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Altun, Kilimli’yi anlatırken, ‘Beş yıl boyunca çivi çakılmayan ve sorunları kronik hale gelen bir belde’ diye söze başladı.

Dün makamında ziyaret ettiğimiz Kamil Altın, ‘2020 yılındayız ve biz kanalizasyon sorunu ile aspesli su borularını konuşuyoruz’ diye dert yandı.

‘Kilimli’de sorunlar hep kilim altına sürülmüş’ diyen Altun,’10 yıldır kazma vurulmayan yerleri-yolları ele alıyoruz. Kilimli’nin arıtma sistemi yok. Emekliliği gelenleri emekli ediyoruz, paralarını ödeyeceğiz’ dedi.

Başkan Altun, hedeflerinin öncelikle kanalizasyon-ev bağlantılarının sağlanıp, temiz deniz-sahil bağlantısı yaratmak olduğunu belirtti, ‘Radartepe Sosyal Tesisimizi A tipi misafirhane statüsüne sokacağız’ dedi.

Başkan Altun, 400 kişilik öğrenci yurdu yapımı için şantiyelerin boşaltıldığını,E1 tipi bir hastane yapılması için bakanlıklar düzeyinde çalışıldığını sözlerine ekledi.

AK Partili Belediyeler Zonguldak-Kilimli-Kozlu’nun işbirliği ile hizmet gayretlerini yöre halkına hissettirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirten başkan Altun, geç saatlere kadar kilimli için çalıştıklarını, gece erken yatan üç yaşındaki çocuğunun, ‘Baba artık belediyede yatma, eve gel’ diye kendisine çıkıştığını anlattı.

Altun, ‘Elbette yoruluyoruz. Ancak, yapılanlar hizmete döndükçe yorgunluklar unutuluyor’ dedi.

 

Haber: Adnan KÜÇÜKVAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KİLİMLİ’DE, ENKAZ, DEVRALDIK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı