“KİMSEYE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
12 Şubat 2020 - Çarşamba 14:15 Bu haber 2148 kez okundu
 
“KİMSEYE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM”
GÜNDEM Haberi
“KİMSEYE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM”

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Suzan Arığ,  kamuoyunda ve sosyal medyada kendisine yapılan ithamlara karşı açıklamada bulundu. Suzan Arığ, konfederasyonun temel hedefinin vahşet ve işkence gören tüm hayvanları yasal, sosyal ve ahlaki boyutta korumak olduğunu ifade ederek, “Konfederasyon dışında kimseye hesap vermek zorunda değilim. Sivil Toplum Kuruluşlarının gönüllü oluşumlar olduğu unutulmamalı, 66 yaşında senelerde bu ülkeye hizmet etmiş emekli bir öğretmen olarak benim yapabildiklerim bunlar.” dedi.

“GELDİĞİNCE GÜCÜM YETTİKÇE DESTEK ÇIKTIM”

Sivil Toplum Kuruluşlar’ının gönüllü oluşumlar olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Arığ, sosyal medyada hakkında yapılan ithamların, amacını aştığını vurgulayarak; “Hatırlatmak isterim ki temsilcisi olduğum konfederasyonun temel hedefi vahşet ve işkence gören tüm hayvanlara yasal, sosyal ve ahlaki boyutta koruma sağlamaktır. Bu amaçla yurdun dört bir yanında yerel gönüllüleri yasal bilgi ile donatarak, kurumları harekete geçirip görevlerini yapmalarını sağlamayı hedefler.  Yani Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) İl Temsilcisi olduğum için ildeki hasta, yaralı hayvanların tedavisini yaptırmak gibi bir misyon üzerime yüklenmemektedir.  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda da hayvanseverlerin veya sivil toplum kuruluşlarının hayvanları tedavi ettireceksiniz, yuva bulacaksınız gibi yükümlülükleri bulunmamaktadır Bu yükümlülükler yasada yerel yönetimlere verilmiştir. Buna karşın bir yandan kurumları harekete geçirmeye çalışırken diğer yandan bu süreçte hayvanlar mağdur olmasın diye tarafıma iletilen vakalar için elimden geldiğince gücüm yettikçe destek çıktım.” dedi.

“HAYVANSEVERLERİN BAŞI YA DA BAŞKANI DEĞİLİM”

Ciddi bir borcun altına girdiğini vurgulayan Suzan Arığ, “Daha fazla bu şekilde devam etme şansım olmadığı için de temsilcisi olduğum konfederasyonun misyonu dâhilinde yoluma devam etmekteyim. Bu kararımdan ötürü de bağlı bulunduğum konfederasyon dışında kimseye hesap vermek zorunda değilim. Sivil Toplum Kuruluşlarının gönüllü oluşumlar olduğu unutulmamalı, 66 yaşında senelerde bu ülkeye hizmet etmiş emekli bir öğretmen olarak benim yapabildiklerim bunlar. Hayvanseverlerin başı ya da başkanı değilim, dernek de değilim, bir dernek kurulmasına yahut bir temsilcilik alınmasına da varlığım engel olmadığı gibi aksine yükü bölüşecek olmaktan ötürü memnun bile kalırım. Kimsenin vicdan sponsoru ya da günah keçisi olmadığımı bir kez daha hatırlatır, kurumsal anlamda hayvan hakları mücadelesinde sağlığım el verdiğince yer almaya devam edeceğimi kamuoyuna arz ederim.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KİMSEYE, HESAP, VERMEK, ZORUNDA, DEĞİLİM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı