Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 16:09 Bu haber 4127 kez okundu
 
Kız öğrenciler, bu proje ile umut verdiler
Kız öğrenciler, bu proje ile umut verdiler
- Haberi
Kız öğrenciler, bu proje ile umut verdiler

ÖZEL HABER: Öznur GÜNEŞ

Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Umut veren yürekler’ projesi kapsamında görme engelli yaşlı kadını ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşıladılar.

‘Umut veren yürekler’ adlı proje için okulda bir komisyon oluşturuldu. Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nadire Çebi Başkanlığında ki komisyon; Okul Rehber Öğretmeni Filiz Öz koordinatörlüğünde oluşturuldu. Komisyonda; öğretmenler Ergin Erenuluğ, Gülin Uluşahin, Demet Kalaycı Özbakan, Özlem Akkaya, Engin Dilmaç, Perihan Uğurlu ve sınıf temsilcisi öğrenciler görev aldı.

Öğretmen ve öğrenciler, yürütülen proje kapsamında görme engelli bakıma muhtaç yalnız yaşayan Yaşar Teyzeyi ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılandı. Öğrenciler, yaşlı kadının çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak evini temizlediler.

ÖZ: “AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİN BİRLİKTELİK VE SAHİP ÇIKMA DUYGULARI İLE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARIM ETMEK”

Rehber Öğretmen Filiz Öz, proje hakkında şu bilgileri verdi; “Toplumda ikili ilişkilerde ve yaşamsal hedeflerimizde her daim kişiliğimizin bir parçası haline gelmesini istediğimiz değerleri yaşatmak, okulumuzdaki öğrencilerde sevgi ve saygı teması üzerinden planlanan faaliyetlerle yardımseverlik ve sorumluluk duygularını kuvvetlendirmek, işbirliği ve paylaşım ile okulda bir sinerji yaratmak amacıyla ‘Umut veren yürekler’ projesini yürütmeye çalıştık. ‘Umut veren yürekler’ projesi ile amacımız okuldaki öğrencilerin birliktelik ve sahip çıkma duyguları ile ihtiyaç sahibi ailelerin, yapılacak yardım dokunuşları ile yaşam kalitelerine katkıda bulunmak. Bu duygularla tespit edilmiş bir ailenin yaşam alanlarını iyileştirme, ev ortamlarını daha kaliteli, sağlıklı yaşanabilir ortamlara dönüşmesini sağlayacak değişimler, dokunuşlar yapmak. Öğrenci ekibimizle birlikte yaşlı ve bakıma muhtaç bir ailenin evini temizleyerek daha konforlu ve sağlıklı yaşam sunmak ve yanınızda ‘Biz de varız’ demek istedik. Umut veren yürekler olarak önümüzdeki günlerde başka projelerimiz de var. Öğrencilerimizle birlikte; çocuk hastanesinde yatmakta olan tedavi gören çocuklara umut olabilmek adına 23 Nisan Haftasında zaman ayırarak onlara kitap okumak, hediyelerle neşe ve mutluluk katmak, eğlenmelerini sağlayarak mutlu vakit geçirmelerine vesile olmak. Anneler Günü’nde; öğrencilerimizde anne sevgisi üzerine duygularını bir yazıya dökmelerini isteyerek ‘Anneme Mektup’ adında yazılan kompozisyonlardan ilk üçünü seçerek anneler gününde annelere ödül vererek yüreklerdeki sevgiyi yeşertmek istiyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi bir anneyi de belirleyerek anneler günü hediyesi olarak yüreğine sıcak dokunuşlar salabilmek amacıyla ‘Bir değişim rüzgarı’ adında baştan aşağı giydirmek gibi faaliyetlerle proje çalışmalarımız devam edecek.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kız, öğrenciler,, bu, proje, ile, umut, verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı