Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:40 Bu haber 1532 kez okundu
 
Kızılay’dan Amelebirliği’ne teşekkür
Mültecilere verdiği katkı için teşekkür belgesi verildi
GÜNDEM Haberi
Kızılay’dan Amelebirliği’ne teşekkür

Zonguldak Türk Kızılayı Şube Başkanı Nihat Aygün, Amelebirliği Başkanı Osman Balamir’i ziyaret ederek, katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. 
 Ülkelerindeki savaş nedeniyle Zonguldak’a gelen mültecilere, ENSAR’lar Vakfı tarafından mültecilere toplanan yardımlar konusunda, Amelebirliği Başkanı Osman Balamir’in de katkılarının bulunduğunu belirten Aygün, Balamir’e hem ENSAR’lar, hem de Türk Kızılayı olarak teşekkür ettiğini belirtti.
Mültecilere yardım konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Aygün şöyle dedi. AYGÜN: DUYARLILIĞINDAN DOLAYI BAŞKANIMA TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM ETTİK
“Zonguldak’a yaklaşık  5 ay önce mülteciler gelmeye başladı ve bugün itibariyle sayıları 750 civarında oldu. Biz, önce Türk Kızılayı olarak şehrimize gelen mültecilere yardım ettik ardından ENSAR’lar gurubu kuruldu. ENSAR’lar gurubunun başkanlığını Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu yürütüyor. Amelebirliği Başkanımızla yaptığımız bir görüşmede Ankara’daki Amelebirliği Sosyal Tesislerinde battaniye, baza, yatak, buzdolabı gibi eşyaları olduğunu söyledi ve onları bizlere verdiler. Bu duyarlılığından dolayı başkanıma teşekkür belgesi takdim ettik. Amelebirliği Başkanımız ve yönetimine ENSAR’lar ve Türk Kızılayı olarak teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz” 

BALAMİR: KIZILAY’IMIZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ HER ZAMAN YAPACAĞIZ
Amelebirliği Başkanı Osman Balamir de yaptığı konuşmada, şunları ifade etti.“Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı ve yönetimi görevlerini layıkıyla yapıyorlar. Başkanım bize bu teklifi yaptığı zaman hiç düşünmeden Amelebirliğinin Ankara’da restore ettiğimiz konuk evinin eşyalarını Suriyeli ve diğer yetim, kimsesiz vatandaşlara tahsis etmek üzere verdik ve eşyalar Zonguldak’a getirildi. Türk Kızılay’ımızın ülkemizde ve dünyada çok önemli yeri var. Barış için, sağlık için çok adaletli yardımlar yapıyor. Bizler de bunun bilincindeyiz. Kızılay’ımız için elimizden geleni her zaman yapacağız. En güzel olay kimsesizlere yardımcı olmak ve onların elinden tutmaktır” diye konuştu. 

Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay’dan, Amelebirliği’ne, teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı