İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 16:25 Bu haber 5736 kez okundu
 
Kızılay’ın 2018 hedefi 21 bin
SAĞLIK Haberi
Kızılay’ın 2018 hedefi 21 bin

Her yıl gönüllü kan bağışçı sayısını artıran Zonguldak Kızılay Kan Merkezi 2017 yılında 21 bin üç yüz ünite kan almayı başardı. Zonguldak Kızılay Kan Merkezi’nin 2018 yılı hedefi 21 bin ünite kan. 

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, Havaların soğuk olması nedeniyle biraz sıkıntı var. Bu nedenle vatandaşlarımızdan bir parça daha duyarlılık göstermeye bekliyoruz dedi. 

Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, 2017 değerlendirmesini ve 2018 yılı projelerini açıkladı. 2017 yılındaki 21 bin ünite gönüllü kan bağışçısı hedefini 21 bin üç yüz yaptıklarını söyledi ve 2018 yılı hedeflerinin 21 bin olduğu açıkladı. Kızılay’ın çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi veren Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, “ 2017 yılı başında Genel Müdürlüğümüz tarafından ihtiyaçlarına bağlı kalarak 20 bin kan bağışı hedefiyle açmıştık. 20 bin kan bağışını üç yüz geçerek 21 bin 300 ünite kan bağışı ile kapattık. Gönüllü kan bağışına destek olan ve destek veren tüm idarecilerimize ve şehrimizin yetkililerine teşekkür ediyorum. Biz bağışçılarımızın sayesinde hastanelerimizin kan ihtiyacını karşılamaya çalıştık. 2018 yılında hedefimizi bin ünite artırdık ve 21 bin gönüllü kan bağışı toplamayı hedefliyoruz. Bu sayede ilimizdeki hastanelerde tedavi gören vatandaşlarımızın ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılayacağız. Yeni binamızın temel atma çalışmasına az bir zamsan kaldı. Proje ihalemiz tamamlandı. Projemizi tamamladık ve çizimler yapıldı. Dört katlı ve taban avı 560 metre kara alan olan Zonguldak’a ve Kızılay’a yakışır binamızın inşaatına Mayıs ayında başlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sokacağız. Bilindiği üzere her yıl yaptığımız “Kampüsün kanında hayat var” sloganıyla 2012’de başlattığımız etkinliğimiz Türkiye geneline yayıldı. Tüm üniversitelerimiz Bülent Ecevit Üniversitesinde yaptığımız etkinlik Türkiye genelindeki Üniversiteler tarafından yapılmaya başlandı. 
“Kampüsün kanında hayat var” projesini 15- 16 Şubat tarihlerinde genel başkanımızın katılımı ile Üniversitede tekrarlayacağız. Gençlerimiz Üniversitede gönüllü kan bağışı konusunda çalışmalar yapacaklar. Havaların soğuk olması nedeniyle biraz sıkıntı var. Bu nedenle vatandaşlarımızdan bir parça daha duyarlılık bekliyoruz. Çarşı merkezinde bulunan Şehit Hasan Bilgin Kan alma birimine 15 – 20 dakikalarını ayırarak gönüllü kan bağışında bulunmalarını istiyoruz. Gönüllü kan bağışında bugüne kadar her hangi bir kısıntı yaşamadık ve bundan sonrada yaşamayız. Gönüllü kan bağışı etkinliklerimize destek veren ve olanlara gönülden teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay’ın, 2018, hedefi, 21, bin, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı