0
Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 16:38 Bu haber 4470 kez okundu
 
‘Kocana ceviz yedir, dayak yeme’
SAĞLIK Haberi
‘Kocana ceviz yedir, dayak yeme’

Prof. Dr. Mehmet Şen, kadın cinayetlerinin önüne erkeklere ceviz yedirerek geçilebileceğini söyledi. "Omega 3 ihtiyacını karşılayamayan beyin çıldırıyor "diyen Prof. Dr. Mehmet Şen,” Ceviz tüketen erkek ve kadın yumuşak olur " dedi.
Ceviz yemeyen erkeklerin çıldırdığını ve eşlerini 18 yerinden bıçakladığı söyleyen Prof. Dr. Mehmet Şen, "Ceviz bir ilaç değildir, hiçbir gıda maddesi de ilaç değildir. Bir kilo hamsi iki günlük Omega 3  ihtiyacınızı giderir. Ancak bir kilo ceviz bir aylık Omega 3 ihtiyacınızı karşılar" dedi.

Muhammet KARAPINAR 
  Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA ortaklığında yapılan Cevizde Çeşit Islah Yoluyla Meyve ve Verimini Artırma eğitimi veren Prof. Dr. Mehmet Şen, sertifika töreninde cevizin faydalarını anlattı.
Ceviz yiyenerkeklerin eşlerini dövmediği söyleyen Prof. Dr. Mehmet Şen, “Cevizin fiyatı 20 lira ancak çok değil. Günde 10 lira sigara parası veren kişi 4 günlük sigara parasıyla aylık ceviz ihtiyacını giderebilir. Cevizi öne çıkaran en önemli şey Omega 3’tür. Dünyanın en fazla Omega 3 olan yiyeceği cevizdir. Ceviz mutlaka tüketmemiz gerekir. Cevizi tüketen insan kalp hastası olmaz, Parkinson olmaz, kadınların safra kesesinde taş oluşmasını engelliyor. Kan dolaşımını düzenliyor. Ceviz yemeyen erkekler karılarını 18 yerinden bıçaklayıp öldürür. Çıldırır, beyin Omega 3 ihtiyacını gidermezse çıldırır. Kadınlar bu yüzden dayak yiyor. O yüzden kadınlar kocalarına ve babalarına ceviz yedirmelidir. Bir avuç ceviz yiyen erkek eşini dövmez, bıçaklamaz. Eşine karşı yumuşacık olur, iyi davranır. Ceviz yiyen kadın da eşine zulmetmez. O yüzden mutlak gereklidir. Bir kilo hamsi yesen o sizin iki günlük Omega 3  ihtiyacınızı giderir. Ancak bir kilo ceviz yeseniz  bir aylık Omega 3 ihtiyacınızı giderir. Şeker hastalığının birinci kademesinde yeterli ceviz yiyen insan şeker hastalığını yenebilir. Ancak cevizi sahte işlerde ve kötü emellerde kullananlar oluyor. Ceviz bir ilaç değildir, hiçbir gıda maddesi de ilaç değildir. Cevizi ve diğer gıda maddelerini dengeli bir şekilde yerseniz hasta olmazsınız. Sabahtan aç karnına ceviz yerseniz açlık hmezsiniz” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kocana, ceviz, yedir,, dayak, yeme’, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı