Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 15:19 Bu haber 4479 kez okundu
 
KÖMÜRSPOR ‘A TALİP VAR
Zonguldak Kömürspor yönetimi, uzun zamandır kimseye açıklanmayan bir iddia gündeme bomba gibi oturdu. Şehir dışından bir işadamı Zonguldak Kömürspor takımını satın almak için devreye girdi.
SPOR Haberi
KÖMÜRSPOR ‘A TALİP VAR

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor 2019-2020 sezonuna büyük hayal kırıklıkları ve sıkıntılarla başladı. Maddi krizin ön planda olduğu bir seneye iğren Kömürspor’da transfer yasağı da hala devam ediyor. Zonguldak Kömürspor’a şehir dışından bir iş adamının talip olduğu öğrenildi. Talip olan iş adamı ile masaya oturup bir görüşme gerçekleştiği biliniyor. Yapılan görüşmede tüm şartlarda anlaşma sağlanıldığı ve önümüzdeki alınacak kararın spor kamuoyuna bildirilmesi planlanıyor. Henüz daha kırmızı-lacivertli ekibe talip olan iş adamının isminin öğrenilmedi. İş adamının düşüncelerinin arasında Zonguldaspor’da oyuncu yetiştirerek yurt dışında ki takımlara satmayı planlıyor

Kırmızı-lacivertli yönetimde maddi krizi olması transfer yasağını giderilmesini zora sokuyor. Geçen sezondan oyuncuların yüzde 99’unu kaybeden yönetim yeni sezonda maddi sıkıntının sürmesi birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Üyelik sisteminde taraftarlardan beklenilen ilgi görülmeyince, kombine satışlarında istenilen sayıya ulaşamayınca, yeni kampanyalar başlatarak maddi sıkıntıyı bir nebze olsun kurtulmak istiyor.

Yakın zamanda Zonguldak’a gelen İsmi henüz paylaşılmayan iş adamı kırmızı-lacivertli yönetim ile masaya oturarak Kömürspor’un borçlarına karşılık satın alma teklifi önerdi. Teklifi kabul eden yönetim iş adamından gelecek olan son kararı bekliyor.

Kömüspor’u satın alacak olan iş adamının yeni planlarının olduğu biliniyor. Alt yapıdan oyuncu yetiştirilerek Katar gibi yurt dışındaki takıma oyuncuları yollamayı planlıyor.

İş adamının teklifinden sonra maddi gelir arayışlarına ara veren Kömürspor her ihtimale karşı tedbirli davranıyor. İş adamından olumsuz cevap gelmesine karşılık anlaşma sağlanılan oyuncular kampa dâhil edilecek.

HABER: Musa ÇAKIRCI

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖMÜRSPOR, ‘A, TALİP, VAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı