Haber Detayı
17 Kasım 2015 - Salı 09:08 Bu haber 1203 kez okundu
 
KÖPEK AMELİYATI'NA TEPKİ
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi'nde ortopedi doktoru tarafından ameliyat edilen köpeğin iğne ile uyutularak hayatına son verilmesine Gönülden Hayvan Sevenler Derneği tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
KÖPEK AMELİYATI'NA TEPKİ

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde görevli Ortopedi Doktoru R.E.’nin aynı hastanenin acil servisinde kanser hastası 8 yaşındaki köpeği önce ameliyat edip, ardından da köpeğin sahibi doktor arkadaşı M.A.Y.’nin onayı ile iğne yapıp hayatına son vermesine, Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği tepki gösterdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Severler Derneği Başkanı Hülya Karadağ, köpeğin Devlet Hastanesi yerine donanımlı bir kliniğe götürülüp tedavi ettirilmesi gerektiğini belirterek, konuya ilişkin olarak açılan soruşturmayı takip edeceklerini söyledi. 
Olaydan yeni haberdar olduğunu ifade eden Karadağ gazetecilere yaptığı açıklamada, “Olmaması gereken bir şey yaşanmış. Keşke farklı yerlerde daha iyi şeyler yapılabilseydi. Belki onun da yaşama şansı olabilirdi. Normalde donanımlı bir veteriner kliniğinde önce renkli filminin çekilip eğer başlangıcında ise belki kemoterapi olup daha sağlıklı ömrünü sürdürmesi sağlanabilirdi. Çünkü bizim daha önceki yıllarda Ereğli dışındaki kliniklerde hayata döndürdüğümüz pek çok hastamız oldu. Devlet Hastanesi acilinde değil de özellikle donanımlı bir veteriner kliniğinde olmasını çok isterdim. Orada doktorumuz iyi niyetle yardımcı olmaya çalışmış. Ama sonuç bizi çok üzdü. Bir klinikte olsaydı hayata devam ediyor olabilirdi” dedi. 
Olaya ilişkin açılan soruşturmayı kendilerinin de takip edeceğini ifade eden Karadağ, “Bizi de ilgilendirir. Bir tane canın buradan yok olup gitmesi, bunun tabii ki arkasında olacağız. Tekrarının olmamasını temenni ediyoruz. Böyle bir şeyin olması diğer yaşayan hayvanlarımız için iyi olur. Devamını yapmamış olurlar. O sebeple tabii ki takipte olacağız” diye konuştu. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KÖPEK, AMELİYATI'NA, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı