0
Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 13:24 Bu haber 5029 kez okundu
 
KOSTÜMLER HALKIN BEĞENİSİNE SUNULDU
Zonguldak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde 13 Aralık Perşembe günü (bugün) Türk Halk Oyunları Sergi açılışı gerçekleşti.
KÜLTÜR Haberi
KOSTÜMLER HALKIN BEĞENİSİNE SUNULDU

Zonguldak Gazi Ortaokulu öğretmenlerinden Erkan Çelik tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan sergide, Zonguldak ile birlikte 11 şehrin (Çorum, Kastamonu, Amasya, Ankara, Hakkari, Artvin, Kırklareli, Antalya, Burdur, Balıkesir, Trabzon ) yörelerine ait kostümler halkın beğenisine sunuluyor. Erkan Çelik hayalinin bir kostüm müzesi oluşturmak olduğunu söyleyerek, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik, “Dünyanın en zengin kültürüne sahip olduğunu düşündüğüm ülkemizin, bu zenginliğini oluşturan en önemli öğelerden biride Türk Halk Oyunlarımızdır. Köylerde yapılan Araştırmalara göre dört binin üzerinde halk oyunumuzun olduğu kayıtlara geçmiştir.  Hayalim Zonguldak’ta 81 İl Türk Halk Oyunları Kostümleri Müzesi oluşturmaktır.” dedi.

Çelik, heyecanına ortak olan öğretmen arkadaşlarına teker teker teşekkür ederek, serginin 3 gün boyunca açık olacağını ek olarak belirtti.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOSTÜMLER, HALKIN, BEĞENİSİNE, SUNULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı