KÜÇÜK ELİF, HASTANEYE ULAŞTIRILDI
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 14:03 Bu haber 1107 kez okundu
 
KÜÇÜK ELİF, HASTANEYE ULAŞTIRILDI
GÜNDEM Haberi
KÜÇÜK ELİF, HASTANEYE ULAŞTIRILDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi İsafakılı Köyü’nde kar yağışı nedeniyle yolu kapanan ve bugün ameliyat olması gereken 10 yaşındaki Elif Yılmaz’ı Belediye Zabıta ekipleri evinden alarak Kdz Ereğli Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı.

Alaplı ilçesi İsafakılı Köyünde yaşayan Ergün Yılmaz, köy yolunun kardan kapalı olması nedeniyle bugün ameliyat olması gereken küçük kızı 10 yaşındaki Elif Yılmaz’ı kendi imkanlarıyla hastaneye ulaştıramayınca  Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’den yardım istedi.

İsafakılı Köyü’ne giden Zabıta ekipleri küçük Elif’i ve ailesini evden alarak Kdz Ereğli Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı.

Hastayı ilçe merkezinde karşılayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, küçük Elif ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Tekin, “İsafaklıl Köyü’nde yaşayan Ergün Yılmaz, kardeşimiz bizleri aradı ve bugün çocuğunun ameliyat olması gerektiğini hastaneye getirebilmesi için talepleri oldu. Bizde belediye ekiplerimizi seferber ederek küçük Elif’i evinden aldık ve hastaneye yetiştirdik. İnşallah küçük kızımız ameliyat olarak sağlığına kavuşacak.” diye konuştu.

Ergün Yılmaz ise, “Belediye Başkanımız Nuri Tekin’den Allah Razı Olsun. Köyümüzde çok kar var. Ben kendi imkanlarımla hastaneye gidemiyordum. Kızımın kolundan bugün acil ameliyat olması gerekiyordu. Bizi hastaneye ulaştırdılar. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜÇÜK, ELİF,, HASTANEYE, ULAŞTIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı