google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 15:54 Bu haber 999 kez okundu
 
KÜÇÜK: "KURALLARA UYMAMIZ GEREKİR"
GÜNDEM Haberi
 KÜÇÜK:

Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Alparslan Küçük, 1 Haziran tarihi itibariyle “Kontrollü Sosyal Yaşam” normalleşmesi ile birlikte birçok alanda olduğu gibi Kahvehane, çay ocakları, lokanta gibi işyerlerinin de normal düzene geçişleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Kahvehane, çay ocakları, lokanta ve benzeri yerlerin yeni normalleşme sürecinde uyacakları kurallarla ilgili bilgi veren Alparslan Küçük şunları söyledi.

“ARKADAŞLARIMIZIN HER ŞEYDEN ÖNCE BELİRLENEN KURALARA UYMASI LAZIM”

“Cumhurbaşkanlığın yayınladığı son Koronavirüs genelgesinden sonra 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle kahvehanelerimiz, dernek lokallerimiz, çay bahçelerimiz, çay ocaklarımız, kafe ve kafeteryalarımız yeniden hizmete açıldı. Kahvehanelerimiz şu an normal çalışmalarına başladı fakat bu genelge doğrultusunda iskambil, kağıt, okey ve tavla gibi oyunların oynanması yasak. Biz inanıyor 1-2 hafta gibi süreç içerisinde pandemi kurulu bunu değerlendir bizde esnafımıza en kısa sürede iyi bir haber veririz.

Lokantalarımızla ilgili genelgede saat 22.00’a kadar hizmet verebilecekleri yayımlandı fakat lokantacı esnafı arkadaşlarımızın saat 22.00’dan sonra özellikle paket ve çorba satışı yaptıkları göz önüne alındığından belirlenen saatin 24.00’a alınmasını talep ediyoruz. Bu konuda esnaf arkadaşlarımızın çok büyük sıkıntısı var. COVID-19 genelgesi doğrultusunda uyulacak esaslar var bunlar; sosyal mesafe, maske takma ve kullanılacak ekipmanlardır. Bunlarla ilgili kahvehanelerimizde çaylar çay bardağında servis edilebilmekte. Lokantalarımızda da tabak çanak, kaşık ve çatallarımızı kullanmaktayız. Bu kullandığımız aletlerin sürekli steril hale getirilmesi gerekiyor. Servis yaparken de maskelerimizin takılı olması önem arz ediyor.

Ben özellikle kahveci ve lokantacı esnafı arkadaşlarımızdan sosyal mesafe, maske ile çalışma, masa üstlerinde tek kullanımlık tuz, baharat, kapalı şeker kullanmalarını rica ediyorum. Açık ürünler, açık ayran, açık limonata gibi ürünlerin satışı da bu genelge doğrultusunda yasaktır. Arkadaşlarımızın bu süreci kolay bir şekilde atlatmaları için her şeyden önce belirlenen kuralara uyması lazım. Bizlerin COVID-19 genelgesindeki kurallara sıkı sıkıya uymamız gerekir yoksa içinde bulunduğumuz süreç daha da ötelenecektir. İşletmelerimizde ekonomik olarak bundan çok büyük zarar görecektir.” diye konuştu. Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: , KÜÇÜK:, "KURALLARA, UYMAMIZ, GEREKİR",
Yorumlar
Haber Yazılımı