301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 18:41 Bu haber 1517 kez okundu
 
Küçük mucitlerin büyük fikirleri
BİLİM Haberi
Küçük mucitlerin büyük fikirleri

İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu öğrencilerin yeni proje  ve buluşlarıyla ailelerinin ve öğretmenlerinin gururu oldular. İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu öğrencilerin TUBİTAK Bilim Fuarına 20 proje ile katıldı. Öğrencilerin gözlerindeki ışık ve gelecek vaadi fuara katılanları memnun etti. 
Hayır sever İş adamı İbrahim Fikri Anıl’ın eşi Ayfer Anıl öğrencilerin mucit fikirleri karşısında şaşkınlığını gizleyemezken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olmalarına sevindiğini söyledi. ‘Öykü Öykü  Türkiyem’  kitabında Zonguldak’ı gururla temsil eden Nisa Yorulmaz ve Türkçe Öğretmeni Refia Coşkun Fuarın standında yerini aldı.  


Muhammet KARAPINAR 

İbrahim Fikri Anıl Ortaokulunda açılan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı büyük ilgi gördü.  İbrahim Fikri Anıl Ortaokulunun 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açılışına İbrahim Fikri Anıl’ın eşi Ayfer Anıl, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İsmail Öztürk, bakanlık müfettişi Hanefi Sayın, Eğitim Bir Sen Başkanı Saadettin Dede, Fen Lisesi Müdürü Başyardımcısı Sami Çakır, bir çok okul müdürü, öğretmen, veliler ve öğrenciler katıldı. 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları ile 5-12. Sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunulması amaçlanıyor. 4006- TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile hedeflenen genel amaçlı hazırlanmış projelerden oluşan ve amaçlar çerçevesinde düzenlenen proje sergileri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında olabileceği kaydedildi. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, mucitlerin, büyük, fikirleri, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı