KULÜP SATILACAK MI? google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
29 Haziran 2020 - Pazartesi 16:01 Bu haber 3052 kez okundu
 
KULÜP SATILACAK MI?
SPOR Haberi
 KULÜP SATILACAK MI?

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Caner, Kulüpler Birliği toplantısından çıkan müsabakaların oynanacağı yönündeki kararın yanlış olduğunu ifade ederek,  “Olayın kahramanı Ali Düşmez. İnşallah yanlış karardan dönerler.”  dedi. Başkan Caner öte yandan, son günlerde spor kamuoyunu meşgul eden Zonguldak Kömürspor’un Katarlı iş adamına satılacağı konusuna da açıklık getirdi.

“KARARI BİR KEZ DAHA GÖZDEN GEÇİRMELERİNİ İSTİYORUM”

Başkan Süleyman Caner, Kulüpler Birliği’nin 25 Haziran tarihinde yaptığı toplantıyı ve sonucunu değerlendirdi. Caner, konu ile ilgili olarak, “Kulüpler Birliği’nin ve 2. Lig, 3. Lig kulüp başkanlarının görüşlerini istediler.  Kulüpler Birliği Başkanımız, 2.lig ve 3.lig'te boy gösteren takımların başkanlarıyla bir araya gelerek maçların oynanması hakkında bir karar verildi. Bizde zaten bizim görüşlerimizi belirttiğimiz zaman liglerin tescil edileceğini düşünüyorduk ama hiç beklemediğimiz bir karar verdiler oynanması adına. Bu şekilde oynanması daha öncede söyledim pandemi süreci futbolculara yapılacak olan testler, deplasmanlara gittiğimizde otellerde kalınacak tek kişilik odalar falan bunların hepsi bir maliyet. Bizlerden yapılması istenen her şey bir maliyettir. Her ne kadar ligin bitimine 6 maç kalsa da bu yükün altından kalkmak çok zor. Bunca zorluklara rağmen federasyonun bizlere hiçbir yardımı yok. İnşallah kimseye bir şey olmadan bu lig tamamlanır ama alınan karar çok yanlış bir karar. Bu kararı bir kez daha gözden geçirmelerini istiyorum. Sağlık açısından inşallah hiçbir futbolcumuza, hiçbir teknik heyetimize ve çalışanlarımıza tek temellim hiçbir kimseye bir şey olmaması.”

“İNŞALLAH YANLIŞ KARARDAN DÖNERLER”

Liglerin oynanması yönündeki kararda, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, TFF Başkan Vekili Ali Düşmez’in etkili olduğunu ifade eden Başkan Caner, “Liglerin ertelenmesi yönünde baskı yapıyoruz. Kulüp başkanları sosyal medyayı ve televizyon kanallarını bu doğrultuda kullanıyorlar. Dertlerini anlatmaya çalışıyorlar. Bize olayla ilgili yansıyan; Federasyon yöneticisi Ali Düşmez’in Bölgesel Amatör Lig takımlarına verdiği söz neticesinde müsabakalar oynanıyor. Olayın kahramanı Ali Düşmez. Böyle bir söz vermeseydi Ali Düşmez, Federasyon Başkanı da bizim aldığımız karar uyacaktı ve lig tescil edilecekti. Binlerce test yapılacak. Bunların altından kalkmak zor. İnşallah yanlış karardan dönerler.” şeklinde konuştu.

“GERÇEKLE BAĞDAŞMAYAN BİR HABER”

Son günlerde Zonguldak Kömürspor’u Katarlı bir iş adamına satılacağı yönündeki iddiaları yalanlayan Başkan Süleyman Caner, “Ben de A.Ş. Başkanımız Hakan Hürfikir’de kimseyle görüşmedik. Gerçekle bağdaşmayan bir haber.” dedi.

13 MİLYON İSTENİYOR!

Öte yandan, Başkan Süleyman Caner’in konuyu yalanlamasına rağmen kulislerden gelen bilgilere göre, adı geçen iş adamı ile bu hafta Zonguldak Kömürspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir bir görüşme daha yapacak. Görüşmede bahsi geçen 13 Milyon Lira’nın pazarlığı yapılacağı öğrenildi.

Haber : Fadime YILMAZ ELMA 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , KULÜP, SATILACAK, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı