Haber Detayı
15 Mart 2017 - Çarşamba 11:35 Bu haber 1159 kez okundu
 
Küresel Para Haftası heyecanı Zonguldak'ta yaşandı
Finansal konularda çocukların ve gençlerin farkındalıklarını geliştirecek bilgileri aktarmayı amaçlayan "Küresel Para Haftasının" heyecanı Zonguldak'ta yaşandı.
GÜNDEM Haberi
Küresel Para Haftası heyecanı Zonguldak'ta yaşandı

2016 yılı içerisinde 132 ülkeden 13 bin 950 kuruluş ortaklığında 7 milyon çocuk ve gence erişim sağlanan farkındalık haftası, 2017 yılında da Habitat Derneğinin projelerinden olan "Paramı yönetebiliyorum" eğitimi ile devam etti. Habitat Derneği, Küresel Para Haftası kapsamında gençlere, "Paramı yönetebiliyorum projesi" ile 100 bin katılımcıya yüz yüze ulaşmayı hedefliyor. Çaycuma'da Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesinde 450 kişiye "Paramı Yönetebiliyorum" eğitimi verildi.
Türkiye'nin 81 ilinde gönüllü eğitmenlerle sürdürülen projenin Zonguldak eğitmenlerinden olan Serhat Geyik yaptığı açıklamada, ''Türkiye'nin her ilinde uygulanan projemizi Çaycuma'da uygulamak üzere Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesindeydik. Küresel Para Haftası kapsamında, Habitat Derneği gönüllüsü olarak "paramı yönetebiliyorum" eğitimini gerçekleştirdim. Zonguldak'ta eğitimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. 450 yeni genç parasını yönetmeyi öğrendi. Küresel Para Haftası kapsamında projemizin eğitimlerine devam edeceğiz'' dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Küresel, Para, Haftası, heyecanı, Zonguldak'ta, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı