KURSİYER ARICILAR 'KOVAN' İSTİYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
08 Aralık 2019 - Pazar 16:37 Bu haber 1834 kez okundu
 
KURSİYER ARICILAR 'KOVAN' İSTİYOR
Ünü Avrupa’ya yayılan Zonguldak’ın Kestane Balı’na her geçen gün ilgi artıyor. Fatih Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı Arıcılık Kursu’na katılan kursiyerler ilk teşvik olarak arı kovanı istiyor. Fatih Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı iki arıcılık kursuna 60 kişi katıldı. Emekliliği yaklaşan devlet memurları arıcılık kursuna yoğun ilgi gösteriyor. Ekonomiye destek vermek istediklerini söyleyen kursiyer aracılar destek istiyor.
GÜNDEM Haberi
KURSİYER ARICILAR 'KOVAN' İSTİYOR

 

Zonguldak Fatih Halk Eğitim Merkezi vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Arıcılık Kursu açtı. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere açılan iki kursa 60 kursiyer katıldı.

Usta öğretici Muhammet Akosman tarafından verilen Arıcılık Kursu hafta için Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri dört saat, Cumartesi ve Pazar günü dört saat olmak üzere toplamda 76 saatte tamamlanacak. Fatih Halk Eğitim Merkezi’nde teorik eğitimler tamamlandıktan sonra arıcılıkta uygulamalı eğitim verilecek. Alaplı’da verilen Arıcılık Kursu kursiyerlerine arı kovanı verildiği söyleyen kursiyerler, ‘ Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’tan arı kovanı istediklerini’ belirterek, ‘kurstan sonra arıcılık mesleğine devam edeceklerini ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak istediklerini’ söylediler.

Haber : Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURSİYER, ARICILAR, 'KOVAN', İSTİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı