Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 09:07 Bu haber 2521 kez okundu
 
Kutu puanıyla tüketiciye kazık
Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü cep telefonu bayilerinin hediye kutu puanıyla mağdur ettiği vatandaşların dosyalarıyla başı dertte. Özellikle eğitim düzeyi düşük ve kırsal kesimden gelen vatandaşları ağına düşüren cep telefonu bayileri yüzlerce vatandaşı hediye diye verdikleri ürünlere fatura gönderdiler. İl Tüketici Hakları Hakem Heyeti ve Tüketici Hakları Derneği Haksız reklam ve mesaj yoluyla mağdur edilen vatandaşları şikayete davet ediyor. Hakem Heyeti Zonguldak’ta kandırılan çok sayıda vatandaşın lehine karar verdi.
EKONOMİ Haberi
Kutu puanıyla tüketiciye kazık

Muhammet KARAPINAR 
Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, cep telefonu faturası ödemesi yaparken mağazaların hediye veriyoruz ve daha ucuz hatta taşıyacağız gibi vaatlerini dikkate almamalarını istedi. İmzaladıkları sözleşmeyi kontrol etmezlerse bir takım mağduriyetler söz konusu olabiliyor diyen Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, “ Öncelikle vatandaşların devletin tüketici hakları altında korunduğunun bilinmesini isterim. 
Bu kapsamda teknolojik ürün ve cep telefonu alırken veya cep telefonu faturası ödemesi yaparken mağazaların hediye veriyoruz ve daha ucuz hatta taşıyacağız gibi vaatleri dikkate almadan önce mutlaka imzaladıkları sözleşmenin içeriğinin kontrol etmeliler. İmzaladıkları sözleşmeyi kontrol etmezlerse bir takım mağduriyetler söz konusu olabiliyor. Bu mağduriyetlerin önüne geçebilmemiz için hediye veriyoruz ve daha uygun hat veriyoruz şeklinde yapılan çağrılara mutlaka sözleşmeyi kontrol ederek yaklaşmalarında fayda var. Son günlerde Zonguldak’ta faaliyet gösteren cep telefonu bayilerinden oldukça fazla şikayet alıyoruz. Vatandaşlar cep telefonu faturası öderken hediye puanınız var. Size hediye verelim diyerek vatandaş mağdur ediliyor. Vatandaşa verilen hediyeler daha sonra faturalara yansıtılıyor ve yüksek miktarda ödeme yapmak zorunda kalıyor.  Bu tür mağdur vatandaşlar İl Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurduklarında bizler kendilerine yardımcı olacağız” diyerek uyarıda bulundu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kutu, puanıyla, tüketiciye, kazık, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı