İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 16:29 Bu haber 3354 kez okundu
 
Laf olsun diye konuşmadık
SİYASET Haberi
Laf olsun diye konuşmadık

***MHP il Başkanı Hamdi Ayan, partisinin Antalya’da düzenlediği semineri değerlendirirken, Zonguldak için hazırladıkları raporun faaliyet raporu kitapçığında yer almasının sevindirici olduğunu söyledi.

*** “Zonguldaklı olarak sadece laf olsun diye konuşmadık. Yapılanları kayıt altına alabilme şansını bulduk ve Sayın Başbakan’a verilecek olan bir kitapçık aynı zamanda orada Zonguldak’ın temel meseleleri burada bir kitap haline gelmiştir. Genel Başkanımızın Zonguldak hassasiyetini çok iyi biliyorum ve bu konuda Başkanlık divanına yine talimat vermiştir”


HABER: Çetin ÖZDEMİR
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Merkezi tarafından 9-11 Şubat tarihleri arasında Antalya Side’de gerçekleştirilen toplantıyı değerlendiren il Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak ile ilgili hazırlamış oldukları “Zonguldak Raporu”nun partinin faaliyet raporu kitapçığında yer almasının sevindirici olduğunu söyledi.
MHP’nin 49’ncu kuruluş yıldönümü ve 18 Mart tarihinde yapılacak olan 12’nci Büyük kurultayı öncesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı 81 il ve 897 ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda, Bahçeli’nin Zonguldak’a özel ilgi gösterdiğini kaydeden Ayan,  “Zonguldaklı olarak sadece laf olsun diye konuşmadık. Yapılanlara kayıt altına aldık belki altına alabilme şansını bulduk ve bu kitapçık aynı zamanda orada Zonguldak’ın temel meseleleri burada bir kitap haline gelmiştir” dedi.

“ZONGULDAKLI OLARAK SADECE LAF OLSUN DİYE KONUŞMADIK”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Zonguldak ile ilgili gelen her talebin Başkanlık divanı tarafından Meclis komisyonlarında değerlendirilmesi talimatı verildiğini hatırlatan Ayan, “Milliyetçi Hareket Partisi il ve ilçe başkanları olarak Sayın Genel Başkanımızın Başkanlığı’nda Antalya’da bir seminer toplantısı yapıldı. 
Bu işin öze; 9 Şubat 1969’da partimizin kuruluşunun 49’ncu yılı vesilesiyle bir araya geldik. Buradaki asıl tema, 18 Mart 2018 günü yapılacak olan12’nci olağan büyük kurultayımızın hassasiyeti Genel Başkanımız tarafından teşkilatlara talimatlandırılmıştır.
 Buradan almış olduğumuz talimatlar, bilgiler ışığında şunu söyleyebiliriz; Türk siyasi tarihinde en büyük kalabalık, en büyük senkronize olmuş uyumlu bir kurultay görecek Türkiye’miz. Dediğim gibi siyasi tarih içerisinde görülmemiş bir kalabalıkta bir kurultay planlanmış, bununla ilgili olarak da o gün orada bulunan 897 ilçe başkanımız, 81 il başkanımız bu konuda görevlendirildi. Tabi ki bunun yanı sıra kampta bizim hoşumuza giden şey şu olmuştur. Orada, Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan kitapçıkta Zonguldak teşkilatları olarak vermiş olduğumuz raporların, bilgilerin bir kitaba yazıldığını ve bu kitabın da Başbakan’a verileceğini biliyoruz. Bunlar yapmış olduğumuz emeklerin karşılığının da Genel Merkezimizde ne kadar hassasiyet duyulduğu ve ciddiye alındığını görmüş olduk. Kitapçık bize verildiğinde dediğim gibi bu iş de bizi ziyadesiyle memnun etti. 
Şevkimizi de artırmış oldu. Genel Başkanımız orada, Başkanlık divanına Zonguldak’la ilgili gelen bütün talep ve talimatlara yardımcı olunmasını, Meclis’te derhal komisyonlara iletilmesini, komisyonlarda bulunan milletvekillerimizin Zonguldak sorunları ile ilgili soru önergesi, araştırma önergesi şeklinde gündeme alınmasını Genel başkanımız tarafından da divan üyelerimize talimatlandırıldı.
 Bundan da memnun olduk bir Zonguldaklı olarak sadece laf olsun diye konuşmadık. Yapılanları kayıt altına alabilme şansını bulduk ve Sayın Başbakan’a verilecek olan bir kitapçık aynı zamanda orada Zonguldak’ın temel meseleleri burada bir kitap haline gelmiştir. Genel Başkanımızın Zonguldak hassasiyetini çok iyi biliyorum ve bu konuda Başkanlık divanına yine talimat vermiştir” dedi.

ADAY TESPİTLERİ KONUSUNDA GENEL MERKEZ KOMİSYON OLUŞTURDU
Antalya seminerinde 18 Mart’ta yapılacak Büyük kurultay ve 2019 yerel seçimlerinin vurgu yapıldığını kaydeden Ayan, “Tabii ki orada şu güzellik de yaşandı, yani Türkiye’mizin Kuzey’inden, Güney’inden, Doğu’sundan, Batısı’na Türkiye’nin bütün vatan evlatlarının nasıl nefes aldığını, hangi topraklarda ayaklarının bastığını Türkiye’nin problem ve sıkıntılarını orada 3 gün içerisinde dinleme, örnek alma, onlardan bilgi alma bakımından da önemli bir istişare toplantısıydı. Bununla ilgili olarak da Genel Başkanımızın bu süreçte, ittifak sürecinde ahengin bozulmasını istemediğini, bununla ilgili de Mart ayında işin sonuna gelineceğini, bunun beklenilmesini ve kendisinin talimatlarının da teşkilat tarafından dinlenmesini ve o günün beklenmesini bize talimat vermiştir. 
Önümüzdeki süreçte Türkiye hızlı bir sürece girecek, bunu görüyoruz. Dolayısıyla 18 Mart Büyük Kurultay’dan sonra 2019 yerel seçimler için özellikle vurgu yapılmıştır, aday tespitleri konusunda Genel Merkeziniz şimdiden komisyon oluşturmuş, burada ilçe teşkilatlarının hazırlayacağı raporlar doğrultusunda da aday belirleme sürecine de girilmiş olacak” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Laf, olsun, diye, konuşmadık,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı