İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 11:41 Bu haber 1951 kez okundu
 
Leblebici Horhor sahnelenecek
SANAT Haberi
Leblebici Horhor sahnelenecek

Takvor Naylan’ın yazdığı Münir Canar’ın yönettiği oyun 16 Şubat Cuma Saat 20:00’de ve 17 Şubat Cumartesi günü  Satt 14:00 ve 20:00 saatelerinde Atatürk Kültür Merkezi Zonguldak Devlet Tiyatrosu’nda sahne alacak 
Biletleri Devlet Tiyatro salonu gişelerinde tam bilet 7.5 TL, öğrenci bileti ise 4.5 TL olarak satışa sunulan 1 Saat 30 Dakikalık tek perdelik oyunun konusu ise şu şekilde;  Hurşid Bey, Şile tarafında gezinip dururken bir kız görür. Bey, kızı çok beğenir. Kız da Beyi görünce alı al, moru mor olur. Ama kızın babası Horhor Ağa bu aşka onay verir mi hiç... Efendim bakmayın siz onun öyle “höngür de höngür” ağlayıp, mazlum edalarında kızını aradığına. Ne yontulmamış kerestedir oo... Az sonra gelecek görürsünüz... Yok, “Kızının köyde yavuklusu varmış. Adı da Kel Memiş miş. Yok, boy pos zebella gibiymiş, pehlivan Memiş miş miş.”. Allahtan erken davranan Hurşid Bey Fatma’yı konağa kaçırdı da Horhor Ağa için zor günler başlar oldu. Gel bakalım leblebici gel de gör gününü..”

 Oyuncular:  Uğur Keleş, Emre Ön, M.Ceyhun Gen, N. Mert Hürol,Banu Manioğlu,Fatma Kum Ertekin,Didem Özkavukçu Aygün,Ahmet Uzuner,Gürkan Erarslan,Mahir Elvan,Selin Poyraz,Elvan Tibukoğlu,Gülendam Rümeysa Sağlam, Şeydanur Yılmaz,Efecan Baştürk,Ogün Kılıç,İsmet Yanıkoğlu,Aykut Güner,Erkan Akçelik,Yaman Tabakoğlu,Merve Demeli,Dilek Tunç.

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Leblebici, Horhor, sahnelenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı