LİG TESCİL EDİLDİ!
Haber
12 Haziran 2020 - Cuma 14:57 Bu haber 4374 kez okundu
 
LİG TESCİL EDİLDİ!
SPOR Haberi
LİG TESCİL EDİLDİ!

Türkiye genelinde 2014 yılından itibaren 40 yaş üstü futbolseverleri Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL) çatısı altında buluşturan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu pandemi dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

LİG TESCİL EDİLDİ

Yapılan açıklamaya göre; "Ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden COVID-19 salgınının yarattığı pandemiyle mücadelede, devletimizin çizdiği çerçeveye uygun olarak, Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu üzerine düşen sorumluluğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle yerine getirmektedir."

Ayrıca yapılan açıklamada; "TMVFL, ilgili bakanlıkların ve Bilim Kurulu’nun kararlarını dikkate alarak, oluşan bu hassas durumla ilgili olarak tüm kulüplerimizin de görüşlerini almıştır."

Pandemi dolayısıyla 2019-2020 Bülent Yelkenci Sezonu TMVFL Futbol Ligi'nin son 2 haftası oynanamamıştı. Yapılan açıklamaya göre lig tescil edildi ve bölge birincileri ve şampiyonları belirlenmiş oldu.

ŞAMPİYON ZAFER MEN  MASTER VETERANLAR

TMVFL Futbol Ligi'nin tescil edilmesiyle birlikte Yeşil  Batı Karadeniz Bölgesi'nde Kdz.Ereğli Zafer Men Master takımı  sezonu şampiyon tamamladı.Ereğli temsilcisi oynadığı 12 maçta 9 galibiyet 3 beraberlik alarak bitime 2 hafta kala en yakın rakibine 6 puan fark atarak  topladığı 30 puanla lider durumdaydı.

TMVFL  Federasyonu yeni bir karar alarak gelecek sezon oynanacak lige 2020-2021 Zafer Men sezonu adını vermişti.

SEZON ÖNCESİ YENİ KURULLAR OLUŞTURULDU

 

2020-2021 TMVFL Zafer Men Sezonu öncesinde Federasyon bünyesinde faaliyet gösterecek kurullar ve görev alacak kişilerde Bengü Türk TV kanalında geçtiğimiz günlerde yayınlanan +40 FUTBOL Programında Federasyon Başkanı Kenan Gürsu tarafından açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: LİG, TESCİL, EDİLDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı