LİNÇ OPERASYONU MU? google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 17:41 Bu haber 1792 kez okundu
 
LİNÇ OPERASYONU MU?
SİYASET Haberi
LİNÇ OPERASYONU MU?

Zonguldak Merkez İlçede 19 mahalleye hizmet veren Özel Halk Otobüsleri 11 Eylül gecesi 24.00 itibariyle seferlerine son vermişti. Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İşletmecisi Atıl İnsan Kaynakları firması, Belediye’ye 10 gün süre vermiş, destek verilmemesi halinde seferleri durduracağını söylemişti.
Yaşanan gelişmelerin üzerine Zonguldak’ta Özel Halk Otobüsleri seferleri durdurmuş akabinde ise Zonguldak Belediyesi ile karşılıklı basın açıklamaları yapılmıştı. Şirketten yapılan açıklamalara karşın Zonguldak Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “ Ne yazık ki Zonguldak’ta firma bugüne kadar ne halkımızın ne de belediyemizin yüzünü güldürememiştir. Kendi ticari ve ekonomik sıkıntılarını belediyemize yüklemek istemeleri beyhude ve nafile bir çabadır. Tüm halkımız şundan emin olsun: ‘ARTIK ZONGULDAK’TA HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAKTIR’” ifadelerine yer vermişti.
Adeta siyasi hamlelere dönen gelişmelerin akabinde Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan, Zonguldak Şoförler Odası Başkanı Osman Bahar ile görüşerek dolmuşların, özel halk otobüsleri yerine hizmet vermesini sağlamıştı. Yaşanan gelişme üzerine açıklama yapan Başkan Bahar, “Zonguldak toplu taşıma işinin bize verilmesini talep edeceğiz. Önümüzdeki günlerde önce şoför esnafı ile bir toplantı yapıp daha sonra Zonguldak Belediyesi ile bu konuda görüşme yapacağız.  Zonguldak halkını mağdur etmemek için tüm imkânımızı kullanacağız.” ifadelerini kullanmıştı.
Diğer taraftan Özel Halk Otobüsleri’nde hizmet veren şoförler ise adeta planlanmışçasına Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan ile görüşmek istedi. ‘İşsizlik’ ve ‘Ekmek’ söylemleri ile şoförler üzerinden yaratılmak istenen algının ise aslında şoförlere değil şirket sahibinin emellerine hizmet ettiği yorumları yapıldı.
Zonguldak’ta yaklaşık iki haftadır bu yöne yapılan algı çalışmalarına siyasi partiler de kayıtsız kalamamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti’den konuya ilişkin açıklamalar yapılmış ancak Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’ın mensubu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) kanadı sessizliğini bozmadı. Adeta linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışan olayın hedef tahtasında Ömer Selim Alan yer alırken AK Parti’nin konuya ilişkin açıklama yapmaması ise ‘Sahipsiz bırakıldı’ yorumlarını beraberinde getirdi. Gazetemizin baskıya girdiği saatlerde ise Ak Parti’den konuya ilişkin bir açıklama yapılmamıştı.
AK Parti kanadından bu yönde eleştiriler getirilirken, yaşanan durumun parti içi yaraları daha da derinleştirileceği belirtiliyor. Adeta ‘Linç’ edilmesine izin verilen Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan’ın statükoya karşı verdiği mücadele Zonguldak’ta alışılagelmiş siyasetin de dışına çıkıyor. Zonguldak’ta uzun zamandan itibaren ‘Hizmet’ eleştirileri değil şahıs eleştirileri üzerinden siyaset yapılırken Başkan Alan hedef tahtasına koyularak hedef haline getiriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: LİNÇ, OPERASYONU, MU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı