301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 15:43 Bu haber 1206 kez okundu
 
Maden, Ramazan ayında tüketicileri uyardı
Maden, Ramazan ayında tüketicileri uyardı
GÜNDEM Haberi
Maden, Ramazan ayında  tüketicileri uyardı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Zonguldak İl Ticaret Müdürü İsmail Maden, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tüketicileri uyardı.
Maden açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
"Müslümanlar için onbir ayın sultanı Ramazan ayının fırsat görülerek fiyatları yükseltebilecek, haksız kazanca yol açan tutumlar olabilecektir. Özellikle Ramazan sofralarımızdan eksik olmayan et, hurma, kuruyemiş, çay ve birçok yiyecek için zam yapanlar çıkabilir. Vatandaşlarımızı fiyatları iyi takip etmeleri hususunda uyarıyorum." 
   “Ramazan ayında yapılan alışveriş miktarında da artış yaşanmaktadır. Özellikle Hükümetimizin emeklilerimize iki bayram öncesi vereceği bin liralık ikramiyenin ilki de Ramazan Bayramı öncesinde verilecek. İlimiz emekli sayısı bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde olduğundan özellikle      Zonguldak İlimizde piyasaların daha da hareketli olmasını ve esnaflarımızın yüzünün gülmesini sağlayacaktır."
    "Ramazan ayında fiyatları yükselterek, haksız kazanca yol açan tutumlar olabilecektir. Özellikle Ramazan sofralarımızdan eksik olmayan et, hurma, kuruyemiş, çay ve birçok yiyecek için zam yapanlar çıkabilir. Vatandaşlarımız fiyatları iyi takip etmelidir. Devletimiz, piyasaya yeteri kadar et ve et ürünü verecek kapasite için gereken tüm tedbirleri almış durumdadır. Tüketicilerimiz, alışverişe çıkarken israfın önüne geçmek ve bilinçli tüketim yapabilmek için alışverişe çıkmadan önce mutlaka ihtiyaç listesi oluşturmalı ve açlık hissinin yoğunlaşmadığı sabah saatlerinde alışveriş yapılması, açlık hissinin yükseldiği iftara yakın saatlerde yapmamaya özen göstermesi, ayrıca ihtiyaç listesinin dışına çıkmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir.
    Bununla birlikte ürünlerin etiket bilgileri, üretim ve son kullanma tarihi, raf ömrü ve ambalajlarının sağlıklı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çabuk bozulabilecek et, süt, peynir gibi gıda maddelerini alırken tüketilebilecek süre göz önüne alınarak satın alınması,
Alışverişlerden sonra yaşanabilecek olası ihtilaflar için alışveriş fişlerinin muhafaza edilmeleri tüketicilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini sağlayacaktır.
    Bu vesile ile halkımızın Mübarek Ramazanı Şeriflerini tebrik ediyor, Ramazan ayının ve içinde bulunan bin aydan hayırlı Kadir gecesini tebrik ediyorum. Ramazanı şerif ayının ilimize ülkemize İslam alemine tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.
Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maden,, Ramazan, ayında, , tüketicileri, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı