google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
NEVRUZ ÖNCESİ ASAYİŞ UYGULAMASI
NEVRUZ ÖNCESİ ASAYİŞ UYGULAMASI
Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 18:31 Bu haber 7491 kez okundu
 
MADENCİ’NİN UMUDU
GÜNDEM Haberi
MADENCİ’NİN UMUDU

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Zonguldak’a gelecek olan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılama töreni hazırlıkları başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı gün Bartın’da da hazırlanacak mitingde vatandaşlara hitap edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı gün Ereğli’de yapmayı düşündüğü miting ise il yönetiminin ‘organizede güçlük olur’ teklifi ile ertelendiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ereğli de belirlenecek bir başka tarihte vatandaşlara hitap edecek.

Cumhurbaşkanı’nın Zonguldak gezisi ile iç turizm açısından hareketlilik yanında, şehirde hizmet/yatırım beklentileri de arttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 Milletvekili seçimlerinden önce, Zonguldak’ta ‘TTK’ya 1000+500 işçi alınacak’ sözü vermiş, alınma süreci 1000 işçi ile sınırlandırılıp, bu günlere kadar gelmişti.

Alınacak bin işçinin kura çekimi, Cumhurbaşkanı’nın gelişi (4 Mart)öncesi (2 Mart) Site Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi öncesi açıklama yapan Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın gelişi, Zonguldak’ı önemsemesidir’ dedi.

Demirci, bin 500 işçi alımı ile ilgili olarak ’1.500 işçi alınacağı söylenmişti. Bin işçi alınıyor. Söz verildikten sonra 650 işçi daha emekli oldu. Şu anda, 350 işçi alınmış gibi oluyor. 500 işçinin günü ve üstüne artı bir sayı müjdesi’ beklediğini ifade etti.

Demirci, ‘Türkiye Karayolları açısından Türkiye’nin en geri kalmış ilidir. Tünellerimiz açılmadı. Mithatpaşa ve Karadeniz sahil yolu bağlantıları müjdelerini de bekliyoruz’ dedi.

Yetkililer, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ve Cumhurbaşkanı’nın gelişi ile ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirttiler.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: MADENCİ’NİN, UMUDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı