MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR
Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 17:17 Bu haber 4837 kez okundu
 
MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR
GÜNDEM Haberi
MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR

Zonguldak‘ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde Maden çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği farkındalığını arttırmak amacıyla hazırlanan “Güven Usta ile Vardiya Öyküleri” Ağustos ayındaki son turnesinde Zonguldak’ta maden çalışanları ile buluştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Özellikle Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi (MİSGEP)’nin “Drama Yoluyla İnteraktif Eğitim Seminerleri” faaliyeti altında hazırlanan “Güven Usta ile Vardiya Öyküleri” adlı 8 bölümlük oyun 26-28 Ağustos 2021 tarihleri arasında, 6 gösteri ile Zonguldak’ta maden çalışanları için sahnelendi.

17,6 milyon avro bütçesi ile ülkemizde bugüne kadar iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan en büyük bütçeli proje olan MİSGEP kapsamında, Drama Yoluyla İnteraktif Eğitim Seminerleri aktivitesi altında çalışanlarda iş sağlığı ve güvenliği farkındalığının geliştirilmesi, iletişimin ve iş birliğinin teşvik edilmesi ve takım ruhunun oluşturulması amaçlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda hazırlanan “Güven Usta ile Vardiya Öyküleri” interaktif tiyatro oyunu Ağustos ayının son turnesi Zonguldak’ta gerçekleşecek. Proje kapsamında Türkiye’de 30 ilde yaklaşık 60 seminer ile 10 bin maden işçisine ulaşılması hedefleniyor.

MİSGEP Madencilikte iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi projesi kapsamında Zonguldak‘ta Özel Sektör maden işçilerine 8 kısa skeçten oluşan tiyatro ile eğitim verildi. Ayrıca proje kapsamında Özel Maden Ocağı firmalarına finansal destek sağlandı. Türkiye genelinde 81 Özel firmaya finansal destek sağlamak için 7.6 Euro kullanıldı.

Proje hakkında bilgi veren İş Sağlığı ve Güvenliği Başkanı Sakine Ovacıllı;”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü; madenlerde özellikle İş Sağlığı ve Güvenliğinin geliştirilmesi için MİSGEB Projesi'ni yürütüyoruz. Bu kapsamda 17.6 milyon avro ile aslen Türkiye'deki iş sağlığı güvenliği alanındaki en yüksek finansal desteği alan proje yürütüyoruz. Bu anlamda 3 aşamalı desteğimiz var.  Teknik yardım, finansal destek ve hibe destek olmak üzere yardımlarımız var. Bu teknik yardım içerisinde maden sektöründe çalışan çok yönlü sektörde çalışanlarımıza, 10 bin işçimize ulaşacağız. 10 bin işçiye iş sağlığı güvenliği ile ilgili kuralları onlara keyifli bir şekilde hatırlatmak için tiyatro etkinliklerimiz düzenliyoruz. 8 tane kısa skeçten oluşan bu etkinliğimizde birlikte temel amacımız; iletişim takım ruhunun ve birlikte çalışmanın önemini, temel olarak güvenlik anlamında kendilerini nasıl koruyabilecekleri yönünde konular içeriyor.” dedi.

Zonguldak İŞKUR İl Müdür Vekili hakkı Alkan Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde yürütülen projeye destek vererek çalışmalara katkı verdi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: MADENCİLER, GÜLE, OYNAYA, EĞİTİM, ALDILAR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR
MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR
MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR
MADENCİLER GÜLE OYNAYA EĞİTİM ALDILAR
Yorumlar
Haber Yazılımı