MAKZON ULUSLARARASI BOYUT KAZANIYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
10 Kasım 2020 - Salı 14:43 Bu haber 1580 kez okundu
 
MAKZON ULUSLARARASI BOYUT KAZANIYOR
EKONOMİ Haberi
MAKZON ULUSLARARASI BOYUT KAZANIYOR

Maden Makinaları Pazar Araştırması çalışmaları devamında, China Cool No:5 firması yetkililerinin katılımı ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ev sahipliğinde bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, MAKZON Dernek Başkanı ve MFA Firma Yetkilisi Murat Uzun, Makzon Kooperatif Başkanı ve Er-Di Makine Firma Yetkilisi Caner Uzun, Karbomet Madencilik Firma yetkilisi Bahattin Kurnaz, China Cool No:5 Firma Yetkilisi Erol Buğra, China Cool No:5 Firma Yetkilisi Jili Wang, China Cool No:5 Firma Yetkilisi jianske Yuz, China Cool No:5 Firması Türkiye Yöneticisi Eren Soyer, Zonguldak Bülent  Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent EKMEKCİ, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özarslan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Metalurji Ve Malzeme  Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Engin Kocaman, Arkoç Maden Makinaları Firma Yetkilisi Hüseyin Malkoç, Sav Çelik Firma Yetkilisi Soner Susuz, Zonguldak Esnaf ve Odaları Birliği  (ZESOB) Anonim Şirket (A.Ş) Yetkilisi Soner Aksakal, Demir Madencilik Firma Yetkilisi Bayram Demir katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir: “Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının destekleri ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) nden hocalarımızın çalışmaları ile Maden Makinaları ( MAKZON ) pazar araştırma çalışmalarımız devam ediyor. Odamızın daveti ile China Cool No:5 Firması yetkilileri bugün İlimize geldiler. Çin, gerek kömür üretiminde, gerekse Maden Makinaları üretiminde dünyada birinci sırada. China Cool No:5 Firması da hem kömür üretiyor , hem de kömür üretimine yönelik cihazlar üretiyor. Her iki alanda da çok başarılı bir firma. Kendileri ile işbirliği yapmak, uygun görürler ise kendilerini Maden Makinaları Kümelenmesine dâhil etmek istiyoruz. Zonguldak’ta ortak üretim yapalım. Zonguldak maden kömürü üretimine yönelik ortak çözümler bulalım istiyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAKZON, ULUSLARARASI, BOYUT, KAZANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı