MANOLYA PARK YARGIYA TAŞINIYOR!
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 13:42 Bu haber 968 kez okundu
 
MANOLYA PARK YARGIYA TAŞINIYOR!
GÜNDEM Haberi
MANOLYA PARK YARGIYA TAŞINIYOR!

-ÖZEL HABER-

Zonguldak’ın en gözde yerlerinden olan Karakum mevkiinde bulunan balıkçı çekekleri kullanım kastını aştığından dolayı geçtiğimiz yıllar yıkılmış yerine ise projelendirme yapılmıştı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Zonguldak İl Özel İdaresi ile projelendirilen bölgeye Manolya Park ismi verilerek bölgenin halk kazandırıldığı belirtilmişti.

Denize sıfır şekilde betonlaştırılan bölge bir çok konuda eleştiri konusu olurken aynı mevkiiye yapılan işletme ise tartışmaları beraberinde getirdi. Aylık 33 Bin liraya tanınmış bir marka olma koşulu ile Hamza Üstün isimli müstecire kiralanan Manolya Park için geçtiğimiz günlerde yıkım kararı alındı. 2,5 Milyon liraya mal edilen Manolya Park’ın birkaç yılın ardından yıkım kararı alınması ‘İsraf’ eleştirini de beraberinde getirdi.

Yaşanan sürecin ve yıkım kararının ardından ise Manolya Park’ta işletmecilik yapan Hamza Üstün’ün yıkım kararını mahkemeye taşıyacağı öğrenildi. Manolya Park’ta bulunan işletmesi için 3,5 Milyon Lira yatırım yaptığını belirten Hamza Üstün yapılan işin hukuksuz olduğunu kendisinin 7 yıl daha işletme hakkına sahip olduğunu dile getirdi.

“HUKUKA AYKIRIDIR”

Manolya Park’ta bulunan işletmenin sahibi Hamza Üstün yaptığı açıklamada, “Bizim Manolya Park’ta çok büyük bir mağduriyetimiz var. Ben bu konuyu tabiki mahkemeye taşıyacağım. Hakkımızı arayacağız. Şuan Manolya Park’ta yapılan işlemler hukuka aykırıdır. Öncelikle bize orayı boşaltmamız konusunda herhangi bir yazı gelmiş değil. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum daha Pazartesi günü beni çağırdı ama kendisi İzmir’deymiş. Salı günü bizi TOKİ’ye yönlendirdi ama bir şey olmadı. Bizim burada herhangi bir hata veya usulsüz bir davranışımız yok. Hepsine kanunlara uygundur. 2019 yılı Temmuz ayında bizim kira sürecimiz başladı Mart ayında ise Pandemi oldu. Devlet bir süre sonra restoranlara açılması için onay verdi. Bizim sözleşmemize bu kullanım hakkı eklenecek. Yani pandemi sebebiyle 8-9 ay kadar bir sözleşme uzatmamız olacak. “ dedi.

“3,5 MİLYON YATIRIM YAPTIK”

Manolya Park’ta bulunan işletmeye 3,5 Milyon Lira yatırım yaptıklarını dile getiren Hamza Üstün, “2017 yılında orda bayındırlık işleri vardı. Manolya’da eksik işler vardı. Onlar kiralayan firma tarafından yapılacaktı. Ve bu kiradan mahsup edilecekti. Tabi sözleşme 2017’de fakat inşaat 2019’da yapıldı. Masraflar 2017’ye göre çok yüksekti. Sözleşmedekinin 3-4 katı masraf yapıldı oraya. Bana sorarsanız Vali Mustafa Tutulmaz bu konuda yanlış yönlendirildi. Biz burada yapılanları tespit ettirdik. Şuan rapor hazırlanıyor. Biz yukarıda bulunan çay bahçesi için belediyeden yapı izinlerini almıştık. 2019 yılında biz oradaki işletmeye 3,5 Milyon yatırım yaptık demirbaşları ile beraber. Bu paranın yarısından azı devletin karşılaması gereken parayken geri kalanda biz yaptık.” İfadelerini kullandı.

Haber: Arife GÜLERYÜZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: MANOLYA, PARK, YARGIYA, TAŞINIYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı