“MATEMATİK YERİNE EDEBİYAT DERSİ ALMIŞ” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
20 Kasım 2020 - Cuma 18:38 Bu haber 474 kez okundu
 
“MATEMATİK YERİNE EDEBİYAT DERSİ ALMIŞ”
GÜNDEM Haberi
“MATEMATİK YERİNE EDEBİYAT DERSİ ALMIŞ”

 Zonguldak Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda suya yapılan zam tartışmaları her geçen gün büyüyerek artıyor.

 Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, suya yüzde 11 zam yapıldığını iddia ederken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Atınç Kayınova, 10 metre küp su kullananlara yüzde 32.4 ve 15 metre küp su kullananlara ise yüzde 21. 8 su zammı yapıldığını iddia ederek tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı. Barajdan alınan su fiyatına yüzde 11 zam yapıldığı söyleyen Meclis Üyesi Atınç Kayınova, ‘Abonelere yapılan zam olarak lanse edilerek halkın kandırıyorlar.’ dedi.

 Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın suya zammın yüzde 30 değil, yüzde 11 açıklamasına CHP Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Atınç Kayınova’dan jet cevap geldi. CHP’li Kayınova açıklamasında, “Anlaşılan Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan, ya Matematik dersi yerine Edebiyat dersi almış ya da o dönemde TED Koleji’nde Matematik dersleriyle ilgili bir sorun var.” ifadelerini kullandı.

 CHP Grup Başkanvekili Atınç Kayınova, Başkan Alan’ın sosyal medya gönderisini paylaşanlara ‘Sosyal medya trolü’ diyerek, “Bu hesabı Einstein yapsa değişmez. ‘10 metre küp su kullanan bir aboneye yüzde 32.4 ve 15 metreküp su kullanan bir aboneye ise yüzde 21. 8 su zammı yapıldı’ diyerek sosyal medyada kendi trolleriyle halkı kandırmaya çalışıyorlar.” dedi.

 CHP’li Kayınova açıklamasının devamında, “Zonguldak’ta yaklaşık 48 bin su abonesi var. Belediyenin raporlarına göre Ömer Selim Alan ismiyle bunun 2 bini kurum, 5 bini işyeri geriye kalan 40 bin konut var. Bu konutlarında en az 30 bini aylık 10 metreküpü aşmayan su kullanıyor. O sebeple 30 bin haneyi ilgilendiren rakam üzerinden konuşuyoruz. 2020 yılı su tarifesinde 10 metreküpe kadar 2.52, 10 bin metreküpün üstündeki her bir metreküpe 2.80 TL’lik su ücreti var. Atık ücreti ise 1.25  metreküp, çevre temizlik vergisi de 0.35. Peki 2021’de ne olacak? 10 metreküpe kadar 2.52 TL kalkıyor 3.10 TL oluyor.  Yani Selim Alan, bunları kapsayan kısmında yüzde 28’e dayanan bir artış yapıyor.” dedi. 

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “MATEMATİK, YERİNE, EDEBİYAT, DERSİ, ALMIŞ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı